Radosław Sikorski

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Tak się zmienił Radosław Sikorski

Kto by się spodziewał?

W "Kropce nad i” wydało się, co Sikorski ma półce w domu! Szok

2023-09-22 8:11

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski słynie z wypowiadania wyjątkowo ostrych opinii na temat obecnego rządu. Niektórzy mogli czuć się zaskoczeni, gdy zobaczyli, co stoi na półce polityka, gdy ten zdalnie połączył się ze studiem „Kropki nad i”. Bardzo wymowne.

Radosław Sikorski nie gryzie się w język jeśli chodzi o krytykę PiS-u. Zawsze ostro wyraża się o działaniach rządu. Nie inaczej było w ostatnim odcinku :Kropki nad i”, gdzie były minister spraw zagranicznych mówił między innymi o aferze wizowej. Według niego ta składa się z trzech elementów.

- Po pierwsze, na przyznawaniu ludziom, którzy wiz nie powinni dostać albo po uważaniu, albo nawet za pieniądze. Po drugie, na kupowaniu miejsc w kolejkach po wizy w polskich konsulatach. Ale po trzecie i najważniejsze, to to, że rząd PiS-u otworzył szeroko drzwi do masowej imigracji do Polski z Azji i Afryki, nie konsultując tego z Sejmem, nie przeprowadzając narodowej dyskusji, nawet nie publikując strategii migracyjnej – mówił.

Polityk nie pojawił się w studiu osobiście, a połączył się zdalnie, siedząc na tle regalu zastawionego książkami. Uwagę zawraca jednak zdjęcie, które było widoczne w tle. Przedstawia moment spotkania Radosława Sikorskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który wygląda, jakby zamierzał go pocałować w rękę. Fotografia została skomentowana przez kandydata do Sejmu z list KO Romana Giertycha.

- Zobacz, Jarku. To nieprawda, że Radek cię nie lubi. Nawet twoje zdjęcie postawił na półce – napisał mecenas.

Quiz Sprawdź swoją wiedzę na temat PiS!

Pytanie 1 z 14
Kto założył partię Prawo i Sprawiedliwość?
Bartłomiej Sienkiewicz: Policja jest skażona genem autorytaryzmu