Anita Werner za kulisami

i

Autor: INSTAGRAM Anita Werner za kulisami

Mocne słowa

Werner w nietypowy sposób zakończyła "Fakty". To nie spodoba się Macierewiczowi

2023-01-03 10:38

Anita Werner od wielu lat prowadzi "Fakty", czyli flagowy serwis informacyjny stacji TVN. Zwykle na jego zakończenie żegna ona widzów dobrym słowem, jednak podczas swojego ostatniego wydania postanowiła odstąpić od tej reguły. Werner, ku zaskoczeniu wielu oglądających, odczytała bowiem mocne oświadczenie skierowane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wypowiedziane przez nią słowa z całą pewnością nie spodobają się również Antoniemu Macierewiczowi.

We wrześniu ubiegłego roku stacja TVN wyemitowała reportaż pt. "Siła kłamstwa". Jego autor, Piotr Świerczek, opisywał w nim, jak to kierowana przez Antoniego Macierewicza podkomisja, badająca okoliczności katastrofy smoleńskiej, dysponować miała wynikami badań, które zaprzeczały tezie o wybuchu w skrzydle prezydenckiego samolotu Tu-154, a które nie zostały opublikowane. Dziennikarze podali, że przynajmniej od grudnia 2020 roku podkomisja dysponowała analizami i zagranicznymi raportami, które albo wprost wykluczają zamach, albo wskazują na katastrofę jako przyczynę tragedii z 2010 roku.

Na początku października, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz, zwrócił się do przewodniczącego komisji aby przekazał wszystkim jej członkom "materiały, wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u". - Wszystko to zostało przekazane także do (Krajowej) Rady Radiofonii i Telewizji, żeby podjęła w tej sprawie działania - dodawał zbulwersowany poseł PiS.

W niedzielę na zakończenie "Faktów" Anita Werner odniosła się do wniosku o ukaranie TVN, który skierowany został do KRRiT. Prowadząca odczytała mocne oświadczenie stacji. - Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to ukarać. Celem takiej kary jest wyłącznie próba ograniczenia krytyki dziennikarskiej związanej z działalnością podkomisji. Jest to niedopuszczalne w świetle konstytucyjnych zadań prasy, która jest zobowiązana do kontroli instytucji publicznych. W TVN będziemy publikować fakty niezależnie od tego, dla kogo są one niewygodne. Nasi widzowie mają prawo wiedzieć, czego władza nie chce ujawniać. Na tym polega wolność słowa - mówiła Werner.

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak Ania Werner świętowała 25-lecie TVN-u

Sonda
Oglądasz "Fakty" TVN?
Tak zmieniała się Anita Werner
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany