Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości

i

Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Politolog ostro o ministrze Zbigniewie Ziobrze. "Ziobro okrada Polaków" [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Urodziny ministra

Zbigniew Ziobro kończy 52 lata! Nawet nie wiedziałeś, że ma drugie imię. Tego nie ma w oficjalnej biografii!

2022-08-18 10:10

Zbigniew Ziobro właśnie kończy 52 lata! Znany polityk, który obecnie sprawuje funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, urodził się 18 sierpnia 1970 roku. Wydaje się, że o Zbigniewie Ziobrze wiemy sporo, ale z pewnością mało kto wie, że polityk ma drugie imię. Jest ono bardzo tradycyjne!

Urodziny Zbigniewa Ziobry. Polityk kończy 52 lata

Zbigniew Ziobro skończył 52 lata. Polityk urodził się w 1970 roku w Krakowie. Jest znany od lat, bo w polityce działał już jako młody człowiek. Ziobro to wieloletni poseł na Sejm IV, V, VI, VIII i IX kadencji (2001–2009, od 2015), deputowany do Parlamentu Europejskiego VII kadencji (2009–2014). Zaś w latach 2005–2007 minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, od 2015 minister sprawiedliwości w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego, od 2016 ponownie prokurator generalny. Ma więc na swoim koncie różnorakie doświadczenie polityczne. Obecnie jest prezesem Solidarnej Polski, czyli koalicjanta PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy.Co zaś wiemy o Zbigniewie Ziobrze prywatnie?

Zbigniew Ziobro niezłomnie broni polskich żołnierzy. Mocne słowa o Frasyniuku

Kim jest Zbigniew Ziobro? Nawet w oficjalnej biografii nie ma wieści o tym, że ma drugie imię

Zbigniew Ziobro z wykształcenia jest prawnikiem. W 1994 Ziobro ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył też aplikację prokuratorską w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach. Prywatnie Ziobro jest żonaty z dawną dziennikarką Patrycją Kotecką, para ma dwójkę dzieci. Mało kto wie, że Zbigniew Ziobro ma drugie imię, nazywa się Zbigniew Tadeusz Ziobro. Informacji takiej nie znajdziemy w oficjalnej notce biograficznej na stronie rządowej. Można jednak na nią trafić w materiałach na stronach PKW, czyli Państwowej Komisji Wyborczej.

SPRAWDŹ: Tak naprawdę nazywa się Mateusz Morawiecki! Tego nie ma nawet w oficjalnej biografii

NIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK SIĘ ZMIENIŁ ZBIGNIEW ZIOBRO Z BIEGIEM LAT:

Sonda
Jak świętujesz urodziny?