ART & Charity 2022  mcdonalds

i

Autor: Materiały prasowe

POMÓŻ W SZCZYTNYM CELU

ART & Charity 2022 – dziś rusza aukcja charytatywna Fundacji Ronalda McDonalda

2022-10-19 9:21

Buty i rakieta Igi Świątek oraz obraz tworzony na żywo przez artystę przy udziale kamery śledzącej każdy jego ruch to tylko niektóre z przedmiotów, które będzie można wylicytować podczas tegorocznej Aukcji Charytatywnej ART & Charity 2022. Cały osiągnięty dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Domów Ronalda McDonalda w Krakowie i Warszawie, które nieodpłatnie pomagają rodzinom ciężko chorych dzieci. Od 17 października będzie można licytować niezwykłe przedmioty na Allegro, a 20 października wziąć udział w aukcji dzieł sztuki w streamingu live na FB i YouTube.

Na imię mam Marianna. W 2021 roku u mojej czteroletniej córki Weroniki zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przez cały rok we Lwowie przechodziliśmy ciężkie i skomplikowane leczenie. Kiedy zaczęła się wojna w Ukrainie, przyjechaliśmy do Polski, aby kontynuować leczenie, które ma trwać dwa lata. Mieszkamy w Domu Ronalda McDonalda w Warszawie. Wspiera mnie mój brat, który też choruje na nowotwór. To, że możemy być razem i się wspierać daje nam siłę do dalszej walki o zdrowie. Dom jest bardzo przytulny, komfortowo wyposażony. Czujemy się w nim jak we własnym Domu – opowiada pani Marianna, mieszkająca w Domu Ronalda McDonalda w Warszawie.

W obu polskich Domach Ronalda McDonalda można usłyszeć takie dramatyczne opowieści. Choroba, ucieczka przed wojną i pobyt w szpitalu może być trudem ponad siły, dlatego potrzebna jest troskliwa, lepsza rzeczywistość dla całej rodziny chorego dziecka. Są nią Domy Ronalda McDonalda.

Pierwszy działa nieprzerwanie od 7 lat w Krakowie przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Z jego gościny skorzystało już 584 rodziny. Najdłuższy pobyt trwał 382 dni. Drugi zbudowany przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM w Warszawie, wspiera rodziny od czerwca ubiegłego roku. Jako pierwszy na świecie wyróżnia się zbudowaną w jednej bryle, w pełni samodzielną przestrzenią przedszkolną. Zbudowane dzięki zaangażowaniu darczyńców, partnerów i wolontariuszy, potrzebują wsparcia, by mogły bezpłatnie pomagać rodzinom przez długie lata.

Historia Fundacji Ronalda McDonalda na świecie zaczęła się od marzenia jednej małej dziewczynki, wyrażonego prostymi słowami: „Chcę, aby mama i tata byli blisko mnie” – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda. – Dzięki dorosłym, którzy potraktowali to pragnienie bardzo dosłownie, dziś setki tysięcy dzieci mogą cieszyć się bliskością rodziny w czasie długiej hospitalizacji, a obecność rodzica przy dziecku w szpitalu jest prawem i coraz częściej standardem. Od 20 lat Polska jest częścią tej historii.

17 października o 21.00 ruszyły aukcje charytatywne Allegro. W tym roku będzie to 120 przedmiotów z każdego obszaru ludzkiej aktywności, sztuka, literatura, muzyka, sport, design, niezwykle przedmioty gwiazd, w tym Vogue z autografem Maty, plakat z filmu „Teściowie” z podpisami wszystkich aktorów, puenty primabaleriny Magdaleny Ciechowicz, pierwszy numer Wyborczej z autografem niezawodnie wspierającego Domy Adama Michnika, marynarka i koszula na miarę od Cafardini, przepiękna bransoletka od Jacka Byczewskiego, sesja zdjęciowa w N/12A z Łukaszem Urbańskim i fotograf Karoliną Harz, metamorfoza u Łukasza i jego Hair Team, weekend w krakowskim Hilton Garden Inn dla 2 osób, design od BoConcept, KROSNO, WR Ceramika.

Do tego 2 jedyne, niepowtarzalne butelki Coca Coli – obie kolekcjonerskie, pierwsza z 2015 roku – 15 lat Fundacji, druga nowiutka, dopiero zakapslowana, z okazji 20 lat Fundacji.

Z kolei 20 października o godz. 18.00 rozpocznie się Aukcja Sztuki Live, transmitowana na Facebooku i Youtube Fundacji. 13 wyjątkowych dzieł sztuki czeka już na nowych właścicieli. Wspaniali artyści i prywatni kolekcjonerzy podarowali Fundacji dzieła szczególnie dla nich ważne i cenne. Każde pociągnięcie pędzla, każdy ruch dłutem ma swoje znaczenie, niesie za sobą emocje. To sztuka, która pięknie pomaga.

W trakcji Aukcji Sztuki Live będzie można licytować wyjątkową parę butów Igi Świątek z certyfikatem autentyczności i jej odręczną dedykacją. Unikalność tej pary polega także na tym, że została uszyta z materiałów, które są historią wszystkich linii projektowych marki Asics. Zaraz po aukcji butów rozpocznie się licytacja rakiety Igi.

Tu najważniejsze było wielkie serce i ogrom starań Marzeny Kanclerskiej i Jej Przyjaciół – podkreśla Katarzyna Rodziewicz. – Wszyscy, którzy zadbali o to, by i buty Igi i Jej rakieta jak najszybciej trafiły do Fundacji, znają ideę Domów Ronalda McDonalda. Marzena od lat pomaga Fundacji i uwielbia Igę!

Więcej szczegółów i katalog aukcji ART & Charity 2022 na stronie https://www.frm.org.pl/pl/aktualnosci/art-charity-2022-rejestracja-trwa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany