Giertych w swoim stylu komentuje rekord zgonów. Bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej mu tego nie wybaczą

2021-04-08 17:32 tw
Roman Giertych
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Roman Giertych

Rekord zgonów z powodu zakażenia koronawirusem odbił się szerokim echem. Według danych Ministerstwa Zdrowia z powodu covid tylko w środę zmarło w Polsce prawie tysiąc osób. Te przerażające informacje postanowił skomentować Roman Giertych. Były wicepremier użył okrutnego porównania. Wielu może uznać je za niesmaczne. Zwłaszcza rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jeszcze nigdy w czasie pandemii nie zmarło w naszym kraju tyle osób. Zatrważające dane podało w swoim tradycyjnym porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Resort tłumaczył, że „dzisiejsza wysoka liczba zgonów to wynik m.in. opóźnień w raportowaniu placówek medycznych spowodowanych okresem świątecznym”.

Mimo zapewnień, że to wysoka liczba zgonów jednego dnia to jedynie anomalia, do sprawy odniósł się Roman Giertych.

„Dzisiaj rano 10 tupolewów roztrzaskało się o pychę i głupotę rządzących. Niech odpoczywają w pokoju!” - napisał na Twitterze. „Winnych zaniedbań, które przyczyniły się do tej katastrofy, ukarzemy surowo” - dodał Giertych.

Chwilę wcześniej Giertych popełnił inny wpis, w którym rozszyfrował, co, jego zdaniem, oznacza skrót PiS. "Tragedia. Prawie 1000 zgonów na Covid jednego dnia. Zaprosili wirusa brytyjskiego nie testując ludzi, aby LOT zarobił. Chaotycznymi i durnymi decyzjami zdemobilizowali czujność społeczną. Są za to w pełni odpowiedzialni. Tysiąc pogrzebów! PiS to: Piach i Szpadel".

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Tragedia. Prawie 1000 zgonów na Covid jednego dnia. Zaprosili wirusa brytyjskiego nie testując ludzi, aby LOT zarobił. Chaotycznymi i durnymi decyzjami zdemobilizowali czujność społeczną. Są za to w pełni odpowiedzialni. Tysiąc pogrzebów! PiS to: Piach i Szpadel.</p>&mdash; Roman Giertych (@GiertychRoman) <a href="https://twitter.com/GiertychRoman/status/1380080528615952385?ref_src=twsrc%5Etfw">April 8, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze