Gowin rośnie w siłę! Dwóch polityków ma zasilić Porozumienie. Znamy nazwiska

2021-04-15 5:02
Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin
Autor: Marek Zieliński Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin

Porozumienie Jarosława Gowina (60 l.) przechodzi do politycznej ofensywy i zbroi się przed ewentualnymi wcześniejszymi wyborami! Już w sobotę odbędzie się konwencja krajowa partii. Jak ustalił „Super Express”, pojawi się na niej były poseł PiS Lech Kołakowski (58 l.) oraz była posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj (46 l.). Dwójka posłów ma zasilić szeregi Porozumienia.

- Szanuję Jarosława Gowina, bardzo blisko mi do Porozumienia, nie wykluczam przejścia, a na konwencji krajowej partii w sobotę się pojawię, wszystko będzie jednak w formie zdalnej z tego co wiem – ujawnia nam były poseł PiS Lech Kołakowski. Swój akces do Porozumienia ma też zgłosić posłanka Agnieszka Ścigaj. Nie tak dawno z Lewicy do Porozumienia przeszła z kolei wiceszefowa klubu Lewicy, posłanka Monika Pawłowska (38 l.). - Chcemy pokazać Kaczyńskiemu, że bez nas PiS wyborów nie wygra. Będą też kolejne transfery, zbroimy się! – zapowiada w rozmowie z „SE” jeden z polityków Porozumienia. - To pokazuje, że po tym jak pożegnaliśmy zdrajców z Porozumienia, tych którzy próbowali rozbić i Porozumienie i Zjednoczoną Prawicę, cały czas się wzmacniamy – mówi z kolei wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek. Jak zaznacza, sobotnia konwencja będzie odpowiedzią na problemy w Polsce po pandemii.- Przedstawimy nasze założenia programowe w najważniejszych dziedzinach z udziałem ekspertów. Pokażemy, że jako środowisko najbardziej prorynkowe, progospodarcze, chcemy patrzeć nie tylko na czas pandemiczny, ale także na to, co będzie po nim – stwierdza Strzeżek. Jak dodaje Porozumienie nie obawia się ewentualnych wcześniejszych wyborów. - To nie jest kwestia strachu, to kwestia odpowiedzialności za Polskę. W tej chwili Polacy nie chcą gierek politycznych, ale chcą tego, żeby Zjednoczona Prawica zajmowała się walką ze skutkami gospodarczymi koronawirusa i żeby każdego dnia walczyła o zdrowie ludzi – podsumował Jan Strzeżek.

NIE PRZEGAP: Zaskakujące słowa Trzaskowskiego: Przypominam, że nie chciałem startować w wyścigu prezydenckim

ZOBACZ TEŻ: Katastrofa smoleńska. Sensacyjne ustalenia "Gazety Wyborczej" ws. badań nad trotylem. Co na to Macierewicz?

Super Raport 14.04 (Goście: Jan kanthak - Solidarna Polska, Krzysztof Śmiszek - Lewica) Sedno Sprawy: Łukasz Schreiber
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE