Koalicja Obywatelska się chwieje! Hołownia podbierze kolejną osobę? "Za chwilę będzie naszym posłem".

2021-04-19 14:09
Mirosław Suchoń, Szymon Hołownia
Autor: Facebook, Marcin Wziontek/Super Express Mirosław Suchoń, Szymon Hołownia

Szymon Hołownia zdecydowanie nie próżnuje po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich. Jego Polska 2050 podbiera parlamentarzystów z innych opozycyjnych ugrupowań, dzięki czemu dysponuje już własnym kołem poselskim w Sejmie. Teraz, według informacji "Wprost", do ugrupowania Hołowni zamierza dołączyć kolejny przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej. Co na to Mirosław Suchoń?

Pierwszą przedstawicielką Polski 2050 była posłanka Hann Gill-Piątek, która opuściła dla Szymona Hołowni Lewicę. Największe straty po krótkim czasie zanotowała jednak Koalicja Obywatelska, z której szeregów odeszły posłanki Joanna Mucha oraz Paulina Henning-Kloska, a także poseł Tomasz Zimoch. Dodatkowo KO straciła senatora Jacka Burego. – W gościnności i szerokości otwartych ramion nikt mnie nie prześcignie. Zależy nam, żeby być obecnym w parlamencie jeszcze przed wyborami parlamentarnymi – mówił Hołownia we wrześniu 2020 roku.

Zobacz: Nowe zdjęcia Ewa Kopacz z prosektorium w Moskwie po katastrofie smoleńskiej. Burza w sieci

Teraz, jak Jak donosi "Wprost", kolejny poseł Koalicji Obywatelskiej szykuje się do opuszczenia swojej partii i przejścia do Szymona Hołowni. Chodzi o Mirosława Suchonia. Polityk miałby dołączyć do Polski 2050 „w najbliższym czasie”.

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie miałem wyjścia, musiałem się zaszczepić

Choć sam polityk miał zdecydowanie zaprzeczyć, że "sprawa jest przesądzona", to potwierdził, że spotkał się w tej sprawie z Hołownią. – Mogę potwierdzić, że spotkałem się z Szymonem Hołownią. Rozmawialiśmy i jestem pod dużym wrażeniem – przyznał szczerze. Dziennikarze "Wprost" mają jednak inne informacje na ten temat. – W otoczeniu Szymona Hołowni słychać, że sprawa jest już właściwie sfinalizowana i lada dzień nastąpi prezentacja nowego członka – napisali.

Test wiedzy o Szymonie Hołowni

Pytanie 1 z 10
Ile lat ma Szymon Hołownia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE