[TYLKO W "SE"] Kołakowski: Do majówki rozstrzygnie się, ile osób wejdzie do nowego koła poselskiego

2021-04-19 5:00
Lech Kołakowski
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Lech Kołakowski

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy wydaje się pogłębiać z dnia na dzień. Tym razem domysły o bliskim upadku koalicji rządzącej wywołało sobotnie wystąpienie Jarosława Gowina (60 l.). – Polska centroprawica musi zostać wymyślona od nowa – mówił wicepremier Gowin na konwencji Porozumienia.

W konwencji wzięli udział nowi współpracownicy Porozumienia – Agnieszka Ścigaj (46 l.) oraz Lech Kołakowski (58 l.). Dwójka niezrzeszonych parlamentarzystów oficjalnie znajduje się jeszcze poza partią Gowina. Sam Kołakowski w rozmowie z „Super Expressem” przyznaje, że prowadzi rozmowy z posłami PiS o stworzeniu wspólnego koła. – W okolicach weekendu majowego rozstrzygnie się, ile osób wejdzie do nowego koła poselskiego – zdradza nam polityk, który w listopadzie 2020 r. odszedł z PiS. 

– Jedno jest pewne, pan premier Gowin będzie partnerem strategicznym koła. A co będzie później, zobaczymy. Raczej wszystko wskazuje na to, że ta kadencja będzie ostatnią kadencją w historii Zjednoczonej Prawicy, a dni chwały premiera Gowina jeszcze nadejdą – mówi nam Kołakowski. 

Jak konwencję Porozumienia komentują koalicjanci? – Prawdę mówiąc, nie śledziłem konwencji, wiem o niej z doniesień medialnych. Jednak trzeba pamiętać, że najlepszą drogą dla Polski są rządy Zjednoczonej Prawicy, a ostatnie zachowania członków Porozumienia im nie pomagają. Każdy może chcieć budować, co chce, lecz trzeba pamiętać, że to PiS jest najsilniejszy – mówi nam Radosław Fogiel (39 l.), wicerzecznik PiS. dnr

Express Biedrzyckiej - Marcin Horała: Radzę Kołakowskiemu ostudzić emocje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE