Adam Hofman, Mariusz Kamiński i Adam Rogacki nie mieli skrupułów! Na ich ZABAWY poszło 1,8 mln zł!

2014-11-12 11:09

Trzech byłych już posłów PiS - Adam Hofman (34 l.), Mariusz Antoni Kamiński (36 l.) oraz Adam Rogacki (38 l.) nie miało skrupułów, by ciągnąć kasę z polskiego Sejmu. Na ich pensje, paliwo do ich samochodów, telefony oraz zagraniczne wojaże poszło w sumie z naszych kieszeni 1,8 mln zł! I nic się w tej kwestii nie zmieni, bo politycy nie są już w PiS, ale nadal są posłami. A do najbliższych wyborów jeszcze rok.

Adam Hofman i jego kumple pokochali podróże zagraniczne. I nic w tym dziwnego, skoro zwiedzali świat za pieniądze podatników. Jak wynika z danych Kancelarii Sejmu, były już pupilek Jarosława Kaczyńskiego (65 l.) i były rzecznik partii tylko w tej kadencji Sejmu 19 razy służbowo podróżował samochodem, m.in. do Londynu, Strasburga, Paryża i Madrytu - podał TVN. Dzięki temu otrzymał zwrot za tzw. kilometrówkę w wysokości 53 tys. zł.

Najbliższy kumpel Hofmana Mariusz Antoni Kamiński wyjeżdżał aż 30 razy. 21 podróży miał odbyć samochodem i dostał za to zwrot 55 tys. zł. Na polecenie marszałka Sejmu teraz zostanie przeprowadzona specjalna kontrola mająca wyjaśnić, czy posłowie rzeczywiście jeździli samochodami, czy też - jak Hofman, Kamiński i Rogacki - tylko deklarowali, że jechali samochodem, a w rzeczywistości lecieli tanimi liniami, by otrzymać większy zwrot za podróż.

>>> "Duży członek, malutki rozum" Co politycy mówią o Hofmanie, Kamińskim i Rogackim?

Ale kilometrówki to tylko część pieniędzy, które posłowie wyciągają z Sejmu. Do tego dochodzą pieniądze na benzynę. Rocznie można na ten cel wydać nawet ponad 30 tys. zł.Posłowie otrzymują też kasę na telefony, taksówki i liczne gadżety elektroniczne. Adam Hofman wydoił Sejm w tej kadencji w sumie na 653,7 tys. zł, Mariusz Antoni Kamiński wyciągnął łącznie 633,3 tys. zł, a Adam Rogacki - 557,4 tys. zł.

Przeczytaj też: Adam Hofman w Madrycie - WIDEO + ZDJĘCIA. Tak wyglądała DELEGACJA ZA NASZE pieniądze!

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE