Cios w samo serce! Przyjaciel Donalda Tuska ujawnił prawdę o wyborach

2021-10-25 5:55
Donald Tusk
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Donald Tusk wygrał wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej z bardzo dobrym wynikiem. Gorzej było jednak w wyborach na szefów regionalnych struktur partii. Tam kandydaci popierani przez Tuska przegrali. Nic dziwnego, skoro nawet przyjaciel byłego premiera go nie posłuchał. Jerzy Borowczak ujawnił, jak zagłosował w wyborach na Pomorzu.

Donald Tusk w wyborach na szefów regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej oficjalnie poparł tylko dwójkę kandydatów - posłankę PO Agnieszkę Pomaskę na Pomorzu i prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja na Dolnym Śląsku. W obu przypadkach musiał przełknąć gorycz porażki. Okazuje się, że Donald Tusk nie przekonał nawet swojego starego przyjaciela z czasów opozycji antykomunistycznej. Jerzy Borowczak ujawnił, że nie zagłosował na Agnieszkę Pomaskę, a na marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, który ostatecznie wygrał. – Sam głosowałem na marszałka Struka, bo uważam, że jak mu się powierzyło rządy w województwie, to tym bardziej powinien rządzić regionem. (...) Tusk oczywiście uważał, że lepsza jest Agnieszka Pomaska, ale nie wszyscy członkowie PO tak uznali – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl. – To się zdarza, że się szefa nie słucha - nie tylko w PO – stwierdził ponadto Borowczak.

Nie przegap: Porażka ludzi Donalda Tuska. Lider PO ma im tylko jedno do powiedzenia

Pod sondą galeria zdjęć z roześmianym Donaldem Tuskiem

Sonda
Jakim przewodniczącym PO będzie Tusk?
Express Biedrzyckiej - Marek Sawicki: Kosiniak nie jest na kiwnięcie Tuska. Nie ma mowy o zjednoczeniu opozycji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE