Wiadomo, co Tusk zrobi z Kościołem, jeśli wygra wybory. Stanowcze!

2022-05-21 9:08
Donald Tusk
Autor: Piotr Grzybowski, Marcin Wziontek/Super Express

Donald Tusk wypowiedział mocne słowa pod adresem Kościoła. - Nie ma innej drogi niż jednoznaczne przeprowadzenie procesu oddzielenia Kościoła od państwa natychmiast po wygranych przez PO wyborach - powiedział Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Stargardu. Lider Platformy Obywatelskiej odpowiedział na pytanie dotyczące oddzielenia Kościoła od państwa. - Nie ma innej drogi niż jednoznaczne, natychmiast po wygranych wyborach przeprowadzenie tego procesu oddzielenia Kościoła od państwa ze wszystkimi tego skutkami - powiedział.

Tusk o państwie i Kościele

Donald Tusk na spotkaniu z wyborcami wypowiedział się na temat oddzielenia państwa od Kościoła. Czy słowa Donalda Tuska zaskakują? Lider platformy Obywatelskiej stwierdził, że doszliśmy do momentu, w którym "nastąpił rozdział Kościoła od społeczeństwa". Zaznaczył, że za taki stan rzeczy w jego ocenie odpowiada sam Kościół. - Nie mam natomiast żadnych wątpliwości, że odpowiedzialność spada na Kościół, a nie na społeczeństwo; wierzący są ofiarą, a nie sprawcami tej sytuacji - powiedział Tusk.

Lider PO uznał, że należy oddzielić Kościół czyli ogół wierzących od instytucji, która "w dużej mierze złożona jest dziś z funkcjonariuszy władzy". - Mówię tutaj o istotnej części kleru, biskupów, nie mówiąc już o takich aparatczykach władzy jak Rydzyk - powiedział.

Tusk przypomniał, że do końca maja pozostaje liderem Europejskiej Partii Ludowej "czyli chrześcijańskiej demokracji". Zaznaczył, że osobiście nie ma więc "żadnego powodu do radości, widząc, jak dochodzi do rozdziału Kościoła od społeczeństwa".

Express Biedrzyckiej - płk prof. Dariusz Kozerawski: Rozszerzenie NATO jest przesądzone
Sonda
Czy Donald Tusk zasłużył na tak wysoką emeryturę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE