Dramat młodego polityka. Czekają go poważne operacje! Wszystko przez...

2021-07-29 6:00
Szramka
Autor: PIOTR LAMPKOWSKI, RTG Szramka

Niektórzy mawiają, że sport to zdrowie. Jednak nie zawsze jest to prawdą. Niedawno przekonał się o tym młody polityk, Paweł Szramka(32 l.), który na co dzień jest związany z kołem poselskim "Polskie Sprawy". Szramka wybrał się bowiem na charytatywny mecz, który nie zakończył się dla niego pozytywnie. Co takiego się wydarzyło?

Paweł Szramka(32 l.), który kiedyś grał w klubie Sparta Brodnica, zmierzył się niedawno w charytatywnym meczu dla  Sebastiana Ocimka(17 l.). Chłopca, który wskutek kontuzji kręgosłupa, doznanej podczas meczu piłkarskiego, boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Celem wydarzenia, w którym udział wziął młody polityk było zebranie środków na rehabilitację chłopca. - Zostałem zaproszony do gry w „Drużynie Wielkich Serc”, która zmierzyła się z „Drużyną Przyjaciół Sebastiana Ocimka”. Celem wydarzenia było zebranie pieniędzy dla Sebastiana, młodego zawodnika, który doznał poważnego urazu kręgosłupa podczas meczu piłkarskiego - mówi nam Szramka.

Mimo szczytnej inicjatywy, sam mecz nie zakończył się dla Szramki pozytywnie. Podczas gry, polityk poczuł silny ból w kolanie i mimo ogromnych chęci musiał opuścić boisko. To nie pierwszy raz, gdy członek "Polskich Spraw" doświadczył podobnej sytuacji. - Niestety, miałem już wcześniej podobne zdarzenia. Jednak podczas ostatniego meczu, silny ból i kolano uciekające do środka oznaczały, że mój czas na boisku się skończył - stwierdził ze smutkiem. 

Po przykrym zdarzeniu polityk udał się niezwłocznie do lekarza, aby ustalić, co tak naprawdę stało się z jego kolanem. - Udałem się oczywiście do ortopedy, który zlecił rezonans, ale już podczas pierwszego badania stwierdził, że kolano jest bardzo niestabilne. Potwierdziły się obawy i wynik rezonansu wskazał na uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego oraz pobocznego piszczelowego. Czekają mnie przynajmniej dwie operacje i długa rehabilitacja - wyjawił.

Co ciekawe, Szramka kibicuje polskiej reprezentacji i sam niegdyś grał czynnie w piłkę nożną. - Grałem nawet w drużynach juniorskich w klubie Sparta Brodnica z mojego rodzinnego miasta. Na pewno momentami pojawiały się marzenia o zostaniu profesjonalnym piłkarzem. Nie jest to oczywiście takie proste, a w tamtym okresie zdecydowanie zabrakło kogoś, kto mądrze pokierowałby małym Pawłem, aby były jakiekolwiek szanse na grę w dorosłej piłce - oznajmił i dodał. - Przede wszystkim trzymam zawsze kciuki za naszą piłkarską reprezentację. Najczęściej na dużych imprezach nie spisują się rewelacyjnie, ale bywają też dobre momenty, które na długo zapadają w pamięć - powiedział. 

Kto jest idolem piłkarskim Szramki? - Moim ulubionym piłkarzem jest Jakub Błaszczykowski. Jego historia, traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, a później wielka kariera piłkarska, to gotowy scenariusz na świetny film motywacyjny nie tylko dla sportowców - podsumował. 

Szramka na meczu
Autor: Archiwum Prywatne
Super Raport 23.07 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL - KP; dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE