Duda będzie w Sejmie bez maseczki? Zaskakujące słowa szefa GIS

2020-08-04 14:45 Paula
Agata Duda, Prezydent Andrzej Duda
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Agata Duda, Prezydent Andrzej Duda

Na czwartek 6 sierpnia zaplanowano Zgromadzenie Narodowe. To wtedy Andrzej Duda złoży uroczystą przysięgę i oficjalnie zostanie prezydentem Polski na kolejne pięć lat. W związku z tym, że Polska, tak jak inne kraje, zmaga się z epidemią koronawirusa, pojawiają się pytani o to, w jaki sposób odbędzie się uroczystość. Głos w sprawie zabrał też szedf GIS Jarosław Pinkas.

W czwartek Sejmie parlamentarzyści zbiorą się jako Zgromadzenie Narodowe, a Andrzej Duda złoży przysięgę. W związku z szalejącym w Polsce koronawirusem to zgromadzenie będzie inna niż wszystkie tego typu wcześniej. W końcu chodzi o bezpieczeństwo. Jak podał PAP, szefowa Kancelarii Sejmu wysłała listy do posłów, w których zwróciła się do szefów ugrupowań, by podali informację o liczbie uczestników uroczystego posiedzenia. Już wiadomo, że nie wszyscy się wybierają na zaprzysiężenie Dudy, wśród tych, którzy nie pojawią się w Sejmie będzie m.in. Rafał Trzaskowski. Prezydetn Warszawy i główny konkurent Dudy w wyborach prezydenckich przyznał, że nie będzie go w czwartek w stolicy. Na temat czwartkowego wydarzenia wypowiedział się także Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas. W rozmowie z RMF powiedział, że: - Myślę, że prezydent podczas zaprzysiężenia maseczki nie powinien mieć, dlatego że pewnie będzie przemawiał. Będzie musiał także złożyć przysięgę i raczej ta maseczka by w istotny sposób przeszkadzała - ocenił.

Paweł Kukiz - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pinkas dodał też: - Parlamentarzyści i zaproszeni goście tęż będą zachowywać dystans, nie tak duży jak pan prezydent, ale będą już mieli obowiązek założenia maseczek - czytamy na rmf24.pl. Przypomnijmy, że Zgromadzenie Narodowe rozpocznie się w czwartek 6 sierpnia o godzinie 10.00. 

ZOBACZ: Tusk SZYDERCZO o zaprzysiężeniu Dudy. Dostał srogie baty!

Najnowsze