Hołownia na prezydenta, Trzaskowski na premiera! Przełomowy plan dla opozycji. Karty odkryte

2021-04-26 12:45 Piotr Lekszycki
Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia
Autor: Wikipedia

Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta, a Rafał Trzaskowski na premiera. Tak wygląda przełomowy plan dla opozycji, który przedstawiony został na łamach "Gazety Wyborczej". Karty odkryła córka Andrzeja Wielowieyskiego, legendarnego doradcy Lecha Wałęsy. Czy propozycja Dominiki Wielowieyskiej ma szanse na realizację? Co z ambicjami innych liderów opozycji? Tak kompleksowego planu jeszcze nie było. Co ciekawe, zarówno Szymon Hołownia, jak i Rafał Trzaskowski startowali w poprzednich wyborach prezydenckich.

Wielkie wyróżnienie dla Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego! Dominika Wielowieyska wprost wskazała lidera Polski 2050 i prezydenta Warszawy jako kandydatów na najważniejsze funkcje w Polsce. Publicystka "Gazety Wyborczej" już na początku swojego obszernego tekstu odkryła karty. "Kandydatem na premiera mógłby być Rafał Trzaskowski, który w jednym z rankingów popularności zajął ostatnio pierwsze miejsce. Opozycja w postaci KO i PSL musiałaby też przyjąć zobowiązanie, że w następnych wyborach prezydenckich poprze solidarnie Szymona Hołownię" - czytamy w artykule. Co z innymi ważnymi stanowiskami? Tu Wielowieyska także ma ciekawe propozycje. Według niej wicepremierem i ministrem sprawiedliwości mógłby zostać Borys Budka, który tę drugą funkcję raz już pełnił. W nowym układzie władzy znalazłoby się także miejsce dla Władysława Kosiniaka-Kamysza. Lider PSL miałby zostać drugim wicepremierem. 

ZOBACZ TAKŻE: Kim naprawdę jest Babcia Kasia? Bardzo smutna prawda o życiu prywatnym Katarzyny Augustynek

Teraz wszystko w rękach wyborców i polityków opozycji. Na to, że nadszedł czas na to, by ta zajęła się bardziej sobą niż sytuacją w PiS, chciał chyba zwrócić uwagę sam Leszek Balcerowicz. "Mam wrażenie, że przedstawiciele opozycji poświęcają za dużo czasu na kpiny z konfliktów w obozie PiS, a za mało na na to, jak wspólnie - na gruncie uzgodnionego programu - odsunąć PiS od władzy" - pisał wymownie na Twitterze (WIĘCEJ O TYM TUTAJ). Ciekawe, czy opozycja zastosuje się do uwag Balcerowicza i rad Wielowieyskiej...

CZYTAJ TAKŻE: Gwiazdor TVN i TVP pracował u Rydzyka! Przejmująca spowiedź Rafała Patyry

Szymon Hołownia ma jeszcze jednego asa w rękawie. W ostatnim sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" lider Polski 2050 wskazany został jako lider opozycji (TU ZOBACZYSZ WYNIKI SONDAŻU). - Hołownia jest w polityce postacią świeżą i to jest ten urok nowego produktu politycznego. W Polsce jest zawsze grupa wyborców, która szuka czegoś nowego - ocenił w rozmowie z "SE" politolog prof. Antoni Dudek. 

Minister Dworczyk o opóźnieniach w dostawach szczepionek.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze