Konferencja rządu. Kolejne zniesienie obostrzeń. Jakie zmiany? [Relacja na żywo]

Mateusz Morawiecki
Autor: KPRM Mateusz Morawiecki

Konferencja rządu szykowana jest dzisiaj (we wtorek, 11 maja) po posiedzeniu Rady Ministrów. Rząd szykuje kolejne zniesienie obostrzeń. Jakie będą zmiany? Przypomnijmy, że na specjalnej konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 28 kwietnia rząd przedstawił szczegóły plan znoszenia obostrzeń aż do 29 maja. Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski zastrzegli jednak, że mogą być zmiany w harmonogramie. Dziś znów odbędzie się konferencja rządu. Jakie zmiany szykują Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski? Czeka nas kolejne zniesienie obostrzeń? Śledź z nami relację na żywo z konferencji rządu.

Konferencja rządu. Kolejne zniesienie obostrzeń. Jakie zmiany? 28 kwietnia Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski przedstawili plan zniesienia obostrzeń na maj 2021. Od 1 maja rząd odszedł od regionalizacji obostrzeń. Ponadto wzrosła liczba osób, które mogą uprawiać sport na powietrzu, a baseny kryte zostały otarte dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży (maksymalna pojemność 50 proc.). Na konferencji premiera ogłoszono także, że od 4 maja w reżimie sanitarnym otwarte zostaną galerie handlowe i sklepy budowlane. Oprócz tego przywrócono naukę stacjonarną w klasach I-III i zwiększono limity wiernych w Kościołach. Od 8 maja natomiast - według harmonogramu przedstawionego na konferencji premiera - planowano otworzyć hotele. Kolejne zniesienie obostrzeń przewidziane jest na 15 maja. Szykują się gigantyczne zmiany. Jakie informacje rząd przekażę Polakom na kolejnej konferencji? Według pierwotnych założeń z 28 kwietnia prezentowanych przez Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego od 15 maja nastąpić ma m.in. otwarcie gastronomii zewnętrznej. Oprócz tego planowane było otwarcie kin i teatrów na świeżym powietrzu, a także otwarcie stadionów. To nie wszystko. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym na konferencji premiera od 15 maja będzie można organizować wesela pod gołym niebem, z udziałem maksymalnie 25 osób. 15 maja przestać ma też obowiązywać nakaz noszenia maseczek na zewnątrz. Jakie informacje dziś przekaże rząd? Co z obostrzeniami? Śledź z nami konferencję rządu na Se.pl. 

16:33 Nadal trwa oczekiwanie na wystąpienie Mateusza Morawieckiego ws. planu luzowania obostrzeń w maju. Przypomnijmy, że konferencja miała się odbyć po zakończeniu posiedzenia Rady Ministrów, która rozpoczęła się dziś o 11:00 rano.

15:56 Na Facebooku Mateusza Morawieckiego pojawiła się informacja o kolejnych punktach szczepień. - Organizujemy kolejne punkty szczepień i sprawdzamy jak działają. Dlatego odwiedziłem dzisiaj Punkt Szczepień Powszechnych otwarty kilka dni temu w Otwock, miasto z dobrym klimatem, gdzie już pierwszego dnia zaszczepiło się 250 osób. Dziennie punkt może przyjmować ok. 500 osób. Wszystko działa szybko i sprawnie. Serdecznie zachęcam mieszkańców do korzystania z tej możliwości - napisał.

15:27 Kancelaria Premiera podała informację o możliwości sprawdzenia wolnych terminów na szczepienie na rządowych stronach internetowych.

14:55 Trwa oczekiwanie na konferencję premiera. Warto zaznaczyć, że Adam Niedzielski ogłosił na swoim Twitterze mobilną wersję konta IKP. mojeIKP jest już dostępne w App Store, niebawem ma się także ukazać w sklepie Google Play. Aplikacja umożliwia między innymi wgląd w e-recepty.

14:29 Na zapowiedzianej konferencji Mateusz Morawiecki zapewne powie, czy faktycznie 15 maja zostaną otwarte ogródki restauracyjne, kina i teatry na świeżym powietrzu oraz stadiony. Wiele osób na pewno z niecierpliwością czeka na decyzje, jakie zostaną podjęte.

13:49 Trwa oczekiwania na konferencję premiera, podczas której usłyszymy plan luzowania obostrzeń. Istnieje jednak obawa, ze w połowie maja chętnych na szczepienia będzie mniej. Rząd planuje przeciwdziałać temu dzięki kampanii profrekwencyjnej.

Zobacz: W połowie maja chętnych na szczepienie będzie mniej? Rząd już wie, co zrobi. Nie wszyscy będą zadowoleni

13:25 Dziś przed południem Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 3 098 nowych zakażeniach koronawirusem i 319 zgonach. Najwięcej nowych przypadków było w województwie śląskim (426), najmniej zaś w województwie podlaskim (43).

12:50 Jak podaje PAP, kibice z Wielkiej Brytanii, którzy 26 maja przyjadą do Gdańska na finał Ligi Europy, będą zwolnieni z obowiązku odbycia kwarantanny, jeśli pokażą negatywny wynik testu na Covid-19. Test musi być wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granic Polski.

12:29 PAP podało informację o zmianie obostrzeń ws. manifestacji, protestów i innych zgromadzeń. Od 29 maja może w nich brać udział nie więcej niż 50 osób. Między zgromadzeniami musi być zachowany dystans 100 metrów.

12:03 Najpewniej dziś poznamy ostateczne warunki i datę zniesienia noszenia maseczek w miejscach publicznych. Wiele osób ma nadzieję, ze zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, już od soboty 15 maja będzie można przebywać na świeżym powietrzu bez zasłoniętych ust i nosa.

11:30 Premier opublikował w swoich social mediach spot promujący szczepienia, w którym wystąpił Cezary Pazura. Akcja ma na celu zachęcenie Polaków do przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19. Sam Mateusz Morawiecki i jego żona przyjęli preparat AstraZeneca.

Zobacz: Cezary Pazura promuje szczepienia. Zobacz wielki biceps aktora [Wideo]

11:05 Mateusz Morawiecki zabierze głos w sprawie obostrzeń po posiedzeniu rządu, które rozpoczęło się o 11:00. Dowiemy się, które z zapowiedzianych zmian wejdą w życie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze