Mateusz Morawiecki promuje Polski Ład i uderza w Ewę Kopacz. Wypomniał jej słowa o 500 plus

2021-07-29 19:34
Mateusz Morawiecki
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki ruszył w Polskę, aby promować Polski Ład, czyli program rządowych reform. W czwartek Mateusz Morawiecki odwiedził Stary Sącz. I uderzył w byłą premier Ewę Kopacz. Poszło o 500 plus. - Nasi przeciwnicy politycznie teraz mówią, że to oni wymyślili 500 plus. Jak słyszałem odpowiedź pani premier Ewy Kopacz, to chyba średnio potrafiła to opowiedzieć. Oni wymyślili 500 plus, ale oszczerstw i donosów w Brukseli na Polskę – mówił Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki objeżdża Polskę wzdłuż i wszerz, aby przekonywać Polaków do Polskiego Ładu. Nie tak dawno premier odwiedził m.in. Tykocin ( woj. podlaskie), gdzie przekonywał do programu PiS. - Podstawowym celem Polskiego Ładu jest to, by wszyscy młodzi ludzie chcieli tutaj uczyć się, żyć, pracować, a jak wyjadą, to by chcieli tutaj wracać – mówił po spotkaniu z mieszkańcami Tykocina premier Mateusz Morawiecki. W czwartek odwiedził Stary Sącz. Na tamtejszym rynku przekonywał mieszkańców do Polskiego Ładu. - Polski Ład oznacza największe inwestycje, jakie do tej pory były przez ostatnie 30 lat; to inwestycje w polskie rodziny, polskich pracowników, polskie firmy, a także w środowisko naturalne - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki w Starym Sączu w Małopolsce. Szef rządu wskazał, że „dzisiaj stajemy się narodem zwycięzców, narodem sukcesu”. 

- Ten sukces oznacza, że dzisiaj po raz pierwszy możemy wybierać naszą przyszłość, możemy walczyć nie tylko o wolność od opresji zewnętrznej, od niewoli, od wojny, od zniewolenia komunistycznego, ale możemy walczyć o wolność stanowienia o swoim własnym losie - podkreślił Morawiecki.- Nasi przeciwnicy politycznie teraz mówią, że to oni wymyślili 500 plus. Jak słyszałem odpowiedź pani premier Ewy Kopacz, to chyba średnio potrafiła to opowiedzieć. Oni wymyślili 500 plus, ale oszczerstw i donosów w Brukseli na Polskę, a my się chcemy rządzić w Polsce po polsku i nie będziemy słuchać tego, co donosiciele na nas mówią do Brukseli, nie boimy się tego – zaznaczył Mateusz Morawiecki w Starym Sączu.

Super Raport 23.07 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL - KP; dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE