Najnowszy sondaż partyjny. Kaczyński może się cieszyć? Nie ma złudzeń. Wszystko jasne

2021-01-14 7:39 jot
Tak zaczynał Jarosław Kaczyński. Kariera prezesa PiS
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/ SUPER EXPRESS Tak zaczynał Jarosław Kaczyński. Kariera prezesa PiS

Chociaż do wyborów parlamentarnych jeszcze daleka droga, to warto sprawdzać, jak poszczególne ugrupowania postrzegają Polacy. Najnowszy sondaż partyjny jasno pokazuje, jak wyglądałaby rozkład sił w Sejmie, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę. Czy Jarosław Kaczyński może się cieszyć? Wszystko jasne!

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, jasno pokazuje na kogo postawiliby Polacy, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę. Pierwszym miejscem w sondażu może cieszyć się Zjednoczona Prawica, a więc i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na koalicję PiS, Solidarna Polska i Porozumienie chciałby głosować 35 proc. badanych. To jak podaje wPolityce.pl o dwa punkty procentowe więcej, niż w poprzednim badaniu. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, która popiera 27 proc. badanych, tu znów wynik jest o dwa punkty procentowe niższy niż poprzednio. Podium zamyka Lewica z 12 proc. poparcia. Dalsze miejsca przypadły: Konfederacji (10 proc. głosów), Kukiz (4 proc. głosów) oraz PSL (3 proc. głosów).

CZYTAJ>>>Oto, co Magdalena Adamowicz zrobiła z obrączką męża. To niezwykłe [ZDJĘCIA]

Najnowszy sondaż partyjny. Kaczyński może się cieszyć? Co z Hołownią? Nie ma złudzeń. Wszystko jasne

Pracownia sprawdziła też, jak wyglądałaby sytuacja, gdyby pod uwagę wziąć ruch Szymona Hołowni. Oto wyniki: Zjednoczona Prawica 32 proc., Koalicja Obywatelska 23 proc., Polska 2050 (Szymona Hołowni): 22 proc., Lewica: 9 proc., Konfederacja: 8 proc., Kukiz'15: 3 proc., a PSL: 2 proc. 

SPRAWDŹ>>>Draka! Olejnik nie spodziewała się, że na jaw wyjdzie jej prywatna rozmowa. A jednak...

Sedno Sprawy - Szymon Hołownia
Najnowsze
KOMENTARZE