Najnowszy sondaż. PiS na czele i wielka sensacja

2022-05-19 10:08
Kaczyński i Tusk
Autor: Piotr Grzybowski / Super Express; Tomasz Jastrzebowski/REPORTER; Shutterstock Najnowszy sondaż. PiS na czele i wielka sensacja

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w maju, po trzecie zwycięstwo z rzędu sięgnęłoby Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 38 procent badanych - wynika z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, którą popiera 28 procent respondentów. Najnowszy sondaż przynosi też jedną sensacyjną wiadomość.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory zarówno w 2015 jak i w 2019 roku i wiele wskazuje na to, że sięgnie po zwycięstwo także w 2023 roku. A przynajmniej tak wynika z kolejnego sondażu - tym razem poparcie dla partii politycznych w Polsce zbadała pracowania Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Zaskoczenia nie ma - pierwsze miejsce zajmuje Prawo i Sprawiedliwość, na które głos chce oddać 38 procent ankietowanych, drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, która może liczyć na poparcie na poziomie 28 procent. Trzecie miejsce zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce głosować 11 procent wyborców. Do Sejmu weszłaby również Konfederacja oraz Lewica - partie mogą liczyć odpowiednio na 9 i 7 procent głosów. Najnowszy sondaż dla portalu wpolityce.pl to kolejne badanie, w którym PSL otrzymuje zaledwie 3 procent poparcia, a to oznacza, że ludowcy znajdują się poniżej progu wyborczego. Podobnie zresztą jak Kukiz 15', który może liczyć na poparcie 2 procent wyborców.

Najbardziej zaskakuje jednak frekwencja - według wyników najnowszego sondażu wynosi ona aż 61 procent. Gdyby faktycznie aż tylu wyborców poszłoby zagłosować, byłaby to jedna z największych frekwencji w historii wyborów parlamentarnych w Polsce. 

ZOBACZ TEŻ: Niewiarygodny wynik PiS w sondażu! Partia Kaczyńskiego PRZEBIŁA granicę

Sonda
Czy PiS wygra kolejne wybory?
Szymon Hołownia: Jedna lista opozycji to ryzyko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE