Nocne spotkanie Dudy z Trzaskowskim? Jest OFICJALNA propozycja i odpowiedź

2020-07-12 21:44 PMar
Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy
Autor: Marek Kudelski Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda prezydentem Polski do 2025? Tak wskazują opublikowane po 21 wyniki exit poll, w których Duda dosłownie o włos wygrał Andrzej Duda z wynikiem 50,4 proc. Jego rywal, Rafał Trzaskowski osiągnął wynik 49,6 proc. Obaj kandydaci w trakcie kampanii nie szczędzili sobie gorzkich słów i krytycznych komentarzy. Z tego powodu mocno zaskakująca wydała się propozycja Andrzeja Dudy, aby jeszcze dziś Rafał Trzaskowski razem z małżonką odwiedził go po 23 w Pałacu Prezydenckim!

Według wyników exit poll Andrzej Duda zdobył 50,4% głosów, a Rafał Trzaskowski 49,6% głosów. Jak poinformowała firma Ipsos, na podstawie badania exit poll nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Dokładność badania to plus minus 2 punkty procentowe dla każdego kandydata. Z tego powodu nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne wyniki wyborów, które PKW zaprezentuje najprawdopodobniej w poniedziałek.

Zobacz: Oficjalne wyniki drugiej tury wyborów 2020. Dane z PKW

Wieczór wyborczy
Autor: SE

 Dziękuję z całego serca, taka frekwencja wystawia piękne świadectwo naszej demokracji. Gratuluję też Rafałowi Trzaskowskiemu takiego wyniku i jego wyborcom, że wzięli udział w wyborach - mówił Andrzej Duda. W jego wypowiedzi pojawiło się sporo pojednawczych głosów względem swojego konkurenta. W pewnym momencie zaskoczył, kierując do Trzaskowskiego zaproszenie do spotkania mocno wieczorową porą. - Zapraszam na godz. 23:00 RT i jego małżonkę do Pałacu Prezydenckiego. Podajmy sobie rękę, żeby ten uścisk dłoni zakończył już kampanię - zaproponował.

Andrzej Duda o wygranych wyborach
Rafał Trzaskowski komentuje sondażowe wyniki wyborów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Realizacja zaproszenia prezydenta może jednak nie doczekać szczęśliwego finału Cezary Tomczyk (szef sztabu Rafała Trzaskwoskiego) w odpowiedzi na zaproszenie Andrzeja Dudy na godz. 23 oznajmił Polskiej Agencji Prasowej: - Rafał Trzaskowski chce na pewno dzisiejszy wieczór spędzić z rodziną; myślę, że prędzej czy później do takiego spotkania dojdzie.

Sam Rafał Trzaskowski odniósł się do tego pomysłu na swoim Twitterze:

Zobacz: Trzaskowski odrzucił zaproszenie Dudy do Pałacu Prezydenckiego. Sztab wyjaśnia dlaczego

Najnowsze