Paweł Szramka odebrał telefon od posłanki. Posypały się groźby! Zdumiewające kulisy

2022-01-18 10:40
Paweł Szramka
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Paweł Szramka

Nietypową sytuację opisał w mediach społecznościowych poseł Paweł Szramka. Polityk opowiedział, ze odebrał telefon od posłanki Pauliny Matysiak i usłyszał… groźby i oblegi pod swoim adresem. Co ciekawe jednak, ta twierdzi, że nigdzie nie dzwoniła. O co chodzi w tej dziwnej sprawie?

Na profilu posła na Twitterze pojawił się opis całej niecodziennej sytuacji. - Kilka minut temu odebrałem telefon z groźbami oraz obelgami. Nieznajomy głos, dzwoniący z numeru Pauliny Matysiak zadzwonił dwa razy. Koleżanka Posłanka nic o tym nie wiedziała. Po chwili z mojego numeru wykonany został podobny manewr w Jej stronę – napisał. W kolejnym poście ostrzegł wszystkie osoby, którym mogło wyświetlić się połączenie przychodzące z jego numeru. - Gdyby ktoś odebrał ode mnie telefon i pojawiła się podobna sytuacja, to nie ja! Bardzo proszę o kontakt gdyby coś takiego się wydarzyło – poprosił na Twitterze. Paulina Matysiak także poinformowała o sprawie. - Nie ma zgody na obraźliwe, wulgarne i pełne gróźb wiadomości i telefony. Do kogokolwiek. Sprawa dzisiejszych telefonów i podszywania się pode mnie i pod posła Pawła Szramkę zgłoszona właśnie na policji. Wyjaśnienia złożone, podziękowania dla policji za profesjonalizm – napisała na Twitterze.

Sprawdź: Miłość aż po grób? Ziobro chce utrudnić Polakom rozwody! Wiemy, jak

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak zdrożały usługi fryzjerskie. Stać tylko najbogatszych?

Do sprawy odniósł się także pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński, który twierdzi, że najpewniej posłowie padli ofiarą oszustów. - Cyberprzestępcy próbują wykorzystać spoofing do podsycania politycznych sporów. Słuchajmy głosu ekspertów i nie dajmy się rozegrać - każda poszkodowana osoba może liczyć na profesjonalne wsparcie państwowych instytucji – oznajmił w poście.

Sonda
Jak myślisz, dobrze znasz zasady bezpieczeństwa w sieci?
Super Raport 17.01 (Goście: Krzysztof Gawkowski - Nowa Lewica oraz dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW) Sedno Sprawy: Piotr Müller
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE