Pawłowicz porównuje Strajk Kobiet do załogi SS

2020-10-30 8:10 miko
Pawłowicz jak Matejko
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Krystyna Pawłowicz opublikowała zdjęcie żeńskiego personelu SS z obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen. "To diabelskie 'kobiety' od czerwonych SS błyskawic... Mordowały w szale opętania" - dodała.

Od tygodnia w całej Polsce trwają protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji eugenicznej. Symbolem strajku stała się czerwona błyskawica, którą jedni utożsamiają z SS (Schutzstaffel). SS to zbrodnicza organizacja działającą w III Rzeszy. Drugim błyskawica kojarzy się z oznaką Harcerskich Grup Szturmowych Szarych Szeregów.

Krystyna Pawłowicz postanowiła wbić kij w mrowisko i opublikowała zdjęcie załogi SS z niemieckiego obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen zrobione w 1945 r. Są na nim (od lewej): Hildegard Kanbach, Irene Haschke, Elisabeth Volkenrath i Herta Bothe.

"To diabelskie «kobiety» od czerwonych SS błyskawic... Mordowały w szale opętania..." - dodała Pawłowicz. W następnym wpisie dodała: "Sama historyczna prawda, pod symbolem SS błyskawic mordowały inne kobiety. Diablice w ludzkiej skórze".

Strajk kobiet w Warszawie
Najnowsze
KOMENTARZE