Beata Szydło nagle wyłożyła kawę na ławę. Sąsiedzi nie będą zachwyceni, ale była premier milczeć nie mogła

2021-01-27 15:50 pmar
Beata Szydło
Autor: SUPER EXPRESS Beata Szydło

Beata Szydło od jakiegoś czasu bardzo wstrzemięźliwie udziela się w mediach społecznościowych. Do tej pory w styczniu na swoim Facebooku umieściła zaledwie dwa wpisy (oba jednego dnia), pokazujące jej wystąpienia w Parlamencie Europejskim. Dziś była premier nagle wyłożyła kawę na ławę. Szydło nie omieszkała nawiązać do bardzo ważnej daty w historii Polski (oraz regionu, z którego pochodzi). Wpis Beaty Szydło z całą pewnością nie wywoła entuzjazmu za naszą zachodnią granicą... Sąsiedzi Polski nie będą zachwyceni, ale była premier milczeć nie mogła.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Beata Szydło związana jest z okolicami Oświęcimia, gdzie w czasie II Wojny Światowej mieścił się niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Dokładnie 27 stycznia 2021 roku przypada 76. rocznica wyzwolenia tegoż z rąk żołnierzy Adolfa Hitlera przez Armię Czerwoną. Była premier postanowiła przypomnieć tę datę na Facebooku oraz nawiązać do niemieckich zbrodni z tamtych lat, nie szczypiąc się przy tym w żaden sposób w język. Była premier jasno wskazała, że to właśnie Niemcy są odpowiedzialne za bestialskie zbrodnie, do jakich dochodziło w tym obozie.

- 76 lat temu ostatni więźniowie niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau doczekali ratunku. Jednak wcześniej Niemcy zamordowali miliony. Zabijali w obozach śmierci, ale też wprost na ulicach. Nie możemy nigdy zapomnieć o ofiarach niemieckiego bestialstwa! - napisała bardzo bezkompromisowo obecna europosłanka PiS.

Przypomnijmy, że Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 r., aby więzić w nim Polaków. Auschwitz II-Birkenau powstał dwa lata później. Stał się miejscem zagłady Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości (szacuje się, że życie straciło tam ponad milion osób).

Zobacz również: Ale stylówa! Beata Szydło zadała szyku w Brukseli. Szczęki opadają. Tak, to naprawdę ona [WIDEO]

Data 27 stycznia jest na tyle symboliczna, że ONZ ustanowiła ją Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Nie uwierzysz, kim z wykształcenia jest Beata Szydło. Niezwykły zawód! Mało kto o tym wie
Najnowsze
KOMENTARZE