Prymas Polski STANOWCZO o wyborach prezydenckich 10 maja

2020-04-06 10:12 Paula
Arcybiskup Wojciech Polak
Autor: East News Arcybiskup Wojciech Polak

Koronawirus szaleje w Polsce. Już ponad 4 tysiące osób zostało zakażonych wirusem. Dlatego cała sytuacja jest szczególnie trudna dla wszystkich, bo już za kilka dni będziemy obchodzić Wielkanoc. W poniedziałek gościem porannej rozmowy Radia Zet był prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak. Duchowny został zapytany o zbliżające się święta, ale też o wybory prezydenckie. Jego odpowiedź była jasna.

Prymas Polski zabrał głos w sprawie zbliżających się świąt Wielkanocnych. Arcybiskup Wojciech Polak został zapytany wprost, czy w tym roku będzie zachęcał wiernych, by zostali w domach i nie odwiedzali rodziny. Duchowny przyznał, że to tego zachęcają nas rządcy: - Namawia nas do tego pan minister Szumowski. Mówi w sposób konkretny, jasny. Ja ufam i wierzę, i mam takie przekonanie, że mówi zgodnie z wiedzą, którą posiada, której ja nie posiadam. Dlatego też uważam, że to jest głos bardzo racjonalny - odparł. Dodał też, że sam nad tym myśli: - Sam się zastanawiam… jak miałem zawsze zwyczaj w święta odwiedzić moją mamę i spędzić też z nią przynajmniej fragment w tych świąt. (...) myślę, że trzeba naprawdę przyjąć nam te zalecenia, które pan minister nam podaje -  odpowiedział.

ZOBACZ: Sejm. Morawiecki o koronawirusie. Posłowie o głosowaniu korespondencyjnym [RELACJA NA ŻYWO]

Prymas został też zapytany o wybory prezydenckie. Jego stanowisko jest jasne: - Nie chcę rozstrzygać kwestii politycznych, ale jeżeli jest ryzyko dla życia i zdrowia, to nie powinniśmy narażać ani siebie ani innych – ocenił szczerze. Przyznał, że bliski jest mu też apel od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: -  Skoro my apelujemy i mówimy, że do kościoła może przychodzić tylko 5 osób… Chodzi o to, że nie mamy prawa wyciągać ludzi z domów, wywoływać ich, kiedy mówi się, że jedyną racjonalną rzeczą na ograniczenie pandemii jest bycie w domach - przyznał. Czy sam ma zamiar wziąć udział w wyborach prezydenckich? Prymas Wojciech Polak odparł, że tego jeszcze nie wie, ale nie będzie narażał swego życia i zdrowia.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze