Sondaż. Co Polacy myślą o noszeniu maseczek? Te wyniki nie pozostawiają złudzeń!

2020-05-21 14:16 KS
Maseczki ochronne to już moda. Co noszą na twarzy bydgoszczanie?
Autor: Pixabay Maseczki ochronne to już moda. Co noszą na twarzy bydgoszczanie?

Rząd PiS czeka ze zniesieniem obowiązku noszenia maseczek, tymczasem Polacy najchętniej już teraz zrezygnowaliby z męczącego zasłaniania nosa i ust! Tak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Niemal połowa badanych uważa, że obowiązek noszenia maseczek powinien zostać zniesiony! Odmiennego zdania jest 30 proc. ankietowanych. - Ja też nie chcę maseczek, ale właśnie wyszedłem na ulicę i ją mam. Chciałbym, żebyśmy zdjęli te maseczki jak najszybciej, tyle że ich noszenie to objaw zdrowego rozsądku – komentuje wyniki sondażu europoseł PiS Ryszard Czarnecki (57 l.).
Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 15-17 maja 2020 roku na próbie 1089 dorosłych Polaków.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy będą zniesione maseczki?! Ważny polityk PiS rozwiewa wątpliwości!

Tymczasem przypomnijmy, że od ponad miesiąca obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy i ust. I jeśli na początku obowiązywania tego obostrzenia Polacy go przestrzegali, to w ostatnim czasie na ulicach polskich miast coraz mniej ludzi widać z maseczkami. Co tu dużo kryć – ich noszenie coraz bardziej doskwiera Polakom! Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu będziemy jeszcze musieli zakrywać usta i nos w otwartej przestrzeni. - Decyzję o ewentualnym zniesieniu tego obowiązku podejmiemy najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia – powiedział Szumowski w Radiu Plus. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Sedno Sprawy - Andrzej Dera

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze