Tomasz Lis ostro o dzieciach w lodziarniach. W tle igrzyska w Tokio

2021-07-31 21:06
Tomasz Lis
Autor: Tomasz Urbanek Tomasz Lis

Tomasz Lis niepowodzenia naszych młodych sportowców postrzega w jedzeniu lodów? Dziennikarz nie zostawia suchej nitki na dzieciach, które często jedzą lody. Lis w swoim komentarzu w dniu, w którym nasi lekkoatleci zdobyli złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio, wystrzelił jak z procy: Gdyby na basenach i na boiskach był w Polsce taki tłok jak w lodziarniach, to nasze dzieci nie miałyby masowo nadwagi, a za 7-11 lat mielibyśmy 20 olimpijskich medali, w tym 8 złotych. Mówię to jako miłośnik lodów.

Tomasz Lis w dość nietypowy sposób skomentował na Twitterze sukcesy i porażki naszych sportowców, którzy biorą udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio. "Gdyby na basenach i na boiskach był w Polsce taki tłok jak w lodziarniach, to nasze dzieci nie miałyby masowo nadwagi, a za 7-11 lat mielibyśmy 20 olimpijskich medali, w tym 8 złotych. Mówię to jako miłośnik lodów" - napisał dziennikarz Tomasz Lis na Twitterze. Komentarze do tego wpisu są dość zróżnicowane. Część internautów zauważa brak odpowiedniej infrastruktury sportowej w Polsce, część dostrzega zamiłowanie dzieci do słodkości, ale są i komentarze, które nie pozostawiają na publicyście Tomaszu Lisie suchej nitki. Jeden z internautów napisał krótko: Masz dzieci? Dlaczego nie zdobyły medali skoro mają tak mądrego ojca. Przypomnijmy, że 31 lipca, w sobotę Polacy zdobyli złoty medal na igrzyskach w Tokio w sztafecie mieszanej 4x400 metrów. Biało-czerwoni biegnący w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński sięgnęli po złoto w fenomenalnym stylu, bijąc rekord Europy i olimpijski. To drugi medal Polaków na igrzyskach w Tokio. Nie ma co się dziwić, że komentarzy w tej sprawie nie ma końca. Oczywiście jedne opinie wyrażane w emocjach są bardziej, a inne mniej trafione. 

Marcin Lewadowski poszedł do japońskiego fryzjera przed startem na IO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE