Trzaskowski w Brazylii. Koszt wyjazdu powala [ZOBACZ DOKUMENTY]

2020-07-08 6:15 MAR, PMar
Rafał Trzaskowski
Autor: SUPER EXPRESS, SHUTTERSTOCK Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski (48 l.) chwalił się, że jeszcze jako minister cyfryzacji walczył o wolny od cenzury internet. Tymczasem politycy PiS zarzucają mu, że w 2014 r. pojechał w tej sprawie na tydzień do Brazylii, co kosztowało prawie... 60 tys. zł.

Samba Rafała Trzaskowskiego – komentuje sprawę ironicznie wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta (31 l.). Polityk Zjednoczonej Prawicy zarzucił Trzaskowskiemu, że ten zatrzymał się w pięciogwiazdkowym hotelu aż na 6 dni, choć spotkanie, w którym uczestniczył, było dwudniowe.

Zobacz także: NAJNOWSZY spot Rafała Trzaskowskiego. Wystąpił w nim WIEDŹMIN. Wybory 2020

Międzynarodowa konferencja „NETMundial – zarządzanie światowym internetem”, odbyła się pod koniec kwietnia 2014 r. w brazylijskim Sao Paulo. Pojechał na nią ówczesny minister cyfryzacji Rafał Trzaskowski w towarzystwie swojej doradczyni oraz dyrektora jednego z departamentów resortu.

Z dokumentów, do których dotarł portal niezalezna.pl wynika, że minister spędził na miejscu 6 dni, a towarzyszące mu osoby – jeden dzień dłużej. Cała eskapada miała kosztować ponad 60 tys. zł, na co złożyły się przeloty, dieta ministra w wysokości 990 zł i noclegi w pięciogwiazdkowym hotelu. „Wynajem pokoju w tym hotelu zaproponował sam organizator wydarzenia” – poinformował dziennikarzy wydział komunikacji resortu cyfryzacji, dodając, że chodziło o „względy logistyczne”.

Sprawdź ponadto: WYBORY 2020. Trzaskowski wodzem narodu?

Express Biedrzyckiej - Sebastian Kaleta: Rafał Trzaskowski kłamie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze