Utonięcie Jana Lityńskiego. Śledczy rozpoczynają śledztwo

2021-02-26 14:20 zpl
Jan Lityński. Poszukiwania ciała wciąż trwają
Autor: Andrzej Lange/SUPER EXPRESS Jan Lityński. Poszukiwania ciała wciąż trwają

Prokuratura w Ostrołęce wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Jana Lityńskiego. Przypomnijmy, że polityk wpadł do rzeki, gdy próbował uratować swojego psa. Do zdarzenia doszło 21 lutego.

Jan Lityński 21 lutego wraz żoną wybrał się na spacer nad Narew. W pewnym momencie polityk rzucił się do wody, by ratować swojego psa. Jak już wcześniej opisywaliśmy, nieszczęśliwy wypadek zgłosiła jego żona. Teraz dowiedzieliśmy się, że prokuratura w Ostrołęce wszczęła śledztwo w sprawie utonięcia Jana Lityńskiego. - Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 21 lutego 2021 roku w Pułtusku nieumyślnego spowodowania śmierci Jana L., tj. o czyn z art. 155 k.k. Z dotychczas zgromadzonych materiałów wynika, że w dniu 21 lutego 2021 roku w godzinach popołudniowych, tj. około godziny 15.00. Jan L. wraz z żoną spacerowali wałem przeciwpowodziowym wzdłuż rzeki Narew, idąc w kierunku wsi Kacice. Małżeństwu towarzyszyły 3 psy, które biegały luzem. W pewnym momencie doszło do tąpnięcia lodu na rozlewisku rzeki Narew w miejscu, w którym przebywał jeden z psów. Pies wpadł do wody. Pokrzywdzony niezwłocznie pobiegł w kierunku zwierzęcia, aby udzielić pomocy. W tym momencie doszło do powtórnego załamania się lodu w miejscu, w którym znajdował się mężczyzna. Jan L. wpadł do wody - czytamy na stronie prokuratury.

NIE PRZEGAP: Tragiczna śmierć Jana Lityńskiego. Zginął, ratując swojego psa. Co z ciałem legendy "Solidarności"?

Jan Lityński miał 75 lat. Zasłynął jako działacz "Solidarności" w latach PRL. Był też doradcą Bronisława Komorowskiego za czasów jego prezydentury.

Poszukiwania ciała Jana Lityńskiego
Najnowsze