Waldemar Pawlak wraca do polityki! Legenda staje do walki o ważne stanowisko

2021-12-03 22:44
Waldemar Pawlak
Autor: Marek Zieliński

Waldemar Pawlak ogłosił w RMF FM, że wraca do polityki. Warto zaznaczyć, że już w sobotę 4 grudnia odbędą się wybory na fotel prezesa PSL. Wygląda jednak na to, że były lider ludowców nie zamierza stawać w szranki z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Stefanem Krajewskim w walce o najwyższe partyjne stanowisko. Powiedział w radiu, że nie wystartuje w wyborach na przewodniczącego i nie będzie robił konkurencji młodej gwardii PSL. Nie powiedział jednak ostatniego słowa i celuje w fotel prezesa Rady Naczelnej partii.

Waldemar Pawlak ogłosił swój powrót do polityki

W rozmowie z RMF FM Waldemar Pawlak potwierdził, że wystartuje w wyborach na szefa Rady Naczelnej PSL. Powrót tak znanej postaci ma być związany z niezbyt korzystnymi sondażami dla ludowców, w których często znajdują się poniżej prógu wejścia do Sejmu. Były lider partii przyznał, że pora na wyjście poza "toksyczny związek PiS i PO". Jego zdaniem PSL powinno przedstawić swoje propozycje, które będą reprezentowane przez pracujących, płacących podatki i będących gospodarzami.

ZOBACZ Stefan Krajewski z PSL. Kim jest rywal Kosiniaka-Kamysza? [wiek, rodzina, wykształcenie]

Sedno Sprawy - Władysław Kosiniak-Kamysz

Waldemar Pawlak o swojej nowej roli w PSL

Były premier będzie ubiegał się o stanowisko Prezesa Rady Naczelnej PSL, organu mającego prawo nawet do odwołania przewodniczącego ludowców. Waldemar Pawlak stwierdził jednak, że nie zamierza walczyć z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Stwierdził, że działalność wykonawcza jest domeną młodych ludzi, więc nie będzie konkurował z "młodą gwardią PSL-u".

- Rozmawiałem z wieloma koleżankami i kolegami, bo wydaje mi się, że warto, aby przewodniczący Rady Naczelnej był taką osobą, która jest szerzej poza tym światem polityki, czy politycznych salonów, a jest otwarta i jest osobą, która łączy różne środowiska, które mogą być wokół PSL-u, nie muszą to być osoby partyjne, bo wydaje mi się, że ruch ludowy zawsze charakteryzował się taką otwartością - tłumaczył swoją decyzję w RMF FM Waldemar Pawlak.

Sonda
Kto byłby lepszym szefem PSL?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE