Wielkie zmartwienie Gessler. Brat znów pcha się w kłopoty. "Wielokrotnie odbierałam go z więzienia"

2021-03-02 10:49 dnr
Magda Gessler i Piotr Ikonowicz
Autor: AKPA

Chyba każdy chciałby mieć siostrę, która mówiłaby o nas w takich superlatywach, w jakich Magda Gessler (68 l.) opisuje swego brata Piotra Ikonowicza (65 l.). Gdy w ubiegłym tygodniu media obiegła informacja, że jej młodsze rodzeństwo rozważa kandydowanie na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich, ta nie miała wątpliwości, że jest to idealny człowiek do pełnienia tej funkcji. - Dla ludzi Piotr byłby kandydatem wręcz wymarzonym - mówi bez chwili zwątpienia gwiazda "Kuchennych Rewolucji" dla "Super Expressu". Niestety, pewne aspekty działalności społecznej jej brata, wywołują w niej niepokój...

Choć kadencja obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich upłynęła we wrześniu ubiegłego roku, to parlamentarzyści wciąż nie doszli do porozumienia, kto miałby zostać następcą ustępującego ze stanowiska Adama Bodnara. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na RPO - wiceszef MSZ Adam Wawrzyk - choć uzyskał poparcie Sejmu, przegrał głosowanie w Senacie.

Dziś polityczne kuluary zamieniły się w istną giełdę nazwisk mogących uzyskać poparcie zarówno koalicji rządzącej, jak i skonfliktowanej z nią opozycji. 

Na takie poparcie miałby szanse Piotr Ikonowicz - prawnik, były poseł (w latach 1993-2001) oraz działacz społeczny pracujący w swojej Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. Ponadto w 2000 r. Ikonowicz kandydował na urząd prezydenta RP, a w 2018 r. na prezydenta stolicy. Pomaga najbiedniejszym, eksmitowanym i bezdomnym. W 2021 wraz z Agatą Nosal-Ikonowicz został odznaczony przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara odznaką honorową "Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka". Prywatnie, jest on młodszym bratem gwiazdy TVN Magdy Gessler. 

>Nie przegap:

PiS poprze Ikonowicza na Rzecznika Praw Obywatelskich?! Mamy odpowiedź ważnego polityka!

Nam nie pozostało nic innego, jak o komentarz w sprawie poprosić samą "Królową telewizji". 

- Dla ludzi Piotr byłby kandydatem wręcz wymarzonym - zachwyca się Magda Gessler. - Jest antyegoistą, człowiekiem całkowicie poświęconym pomocy drugiemu człowiekowi dodaje.

Jak się okazuje, prezenterka miała wiele okazji na przyjrzenie się z bliska jego politycznej działalności - Doskonale wiem, w jaki sposób on działa i pracuje. Jak bezkompromisowo potrafi walczyć o swe ideały. Już od czasów "Solidarności" wielokrotnie odbierałam go z więzieniainformuje nas Gessler, która jednak dodaje, że o swojego brata martwi się po dziś dzień! 

- Często się wręcz o niego martwię, bo swojej misji niesienia pomocy poświęca się w całości, kosztem własnego komfortu i zdrowia. Przecież żeby zachować równowagę, trzeba pomyśleć też czasem o sobie! No, ale on wybrał tę drogę. Drogę Don Kichota, który swym ideałom jest wierny ponad wszystko - tłumaczy słynna prezenterka. 

On zawsze będzie stał po stronie skrzywdzonego człowieka. I to jego postawi na pierwszym miejscu a nie siebie. Bronienie ich nie przynosi mu sławy, chwały i orderów, na które zresztą moim zdaniem zasługuje. Nominacja na funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich byłaby formalnym ukoronowaniem tego, co robił przez całe życie. Trzymam mocno za niego kciuki - mówi gwiazda "Kuchennych Rewolucji". 

>>>ZOBACZ TEŻ:

>W takich warunkach mieszka brat Magdy Gessler. NIEPRAWDOPODOBNE [POLITYCY OD KUCHNI]

>Ikonowicz na RPO. Nawet jeśli nie wygra - pisze Galopujący Major

>Magda Gessler będzie wniebowzięta! Brat i bratowa uhonorowani. Dostaną wyjątkowe odznaczenia

Politycy od Kuchni Piotr Ikonowicz
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze