Wnuk Wałęsy ponownie w areszcie?! Wysłano za nim list gończy

2018-03-24 10:55

Jak informowaliśmy w lutym, wnuk Lecha Wałęsy trafił za kratki po tym, jak pijany jeździł autem bez prawa jazdy. Usłyszał sześć zarzutów za co groziło mu 8 lat więzienia. Wyszedł z aresztu 1 marca po wpłaceniu 10 tys. zł kaucji. Tymczasem według nieoficjalnych informacji w piątek 21-letni Dominik W. został zatrzymany i ponownie trafił do aresztu.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prok. Grażyna Wawryniuk, poinformowała PAP, że Dominik W. został zatrzymany w piątek i trafił do aresztu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna sam zgłosił się w piątek na komisariat. Jak wyjaśniała Wawryniuk: - Dominik W. nie zastosował się do decyzji sądu o tymczasowym aresztowaniu i był poszukiwany listem gończym.

Wawryniuk wyjaśniła, że prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu niższej instancji (który zgodził się, aby mężczyzna opuścił areszt po wpłaceniu kaucji-red.) do Sądu Okręgowego. Sąd odwoławczy podczas posiedzenia 6 marca uznał, że "poręczenie majątkowe nie jest środkiem, który w należytym stopniu zabezpieczy tok postępowania" i zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Jak dodała rzeczniczka: - Dominik W. nie zastosował się do tej decyzji sądu odwoławczego, nie zgłosił się do aresztu i w związku z tym był poszukiwany listem gończym. W piątek został zatrzymany i trafił do aresztu tymczasowego.

Zobacz także: Wałęsa broni wnuka i oskarża PiS

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE