Wpadka Andrzeja Dudy. Prezydent nie zna polskich słów i zjada litery? Internauci bez litości

2021-05-02 16:03 -ag
Prezydent Andrzej Duda
Autor: AP/Petr David Josek

Andrzej Duda zaliczył wpadkę na Twitterze. Swoim wpisem chciał podkreślić ważność III Powstania Śląskiego, a wywołał falę hejtu. O co chodzi? - Dziś 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze i nie byłoby w tym nic złego czy śmiesznego, gdyby nie kolejna część wpisu, która wygląda następująco: "rezurekcji zwycięskiej, która dzięki odwadze, determinacji i bohaterstwu Polaków mieszkających na Śląsku, przyniosła odradzającej się Rzeczypospolitej niezwykle ważną, bo silną przemsłowo część Górnego Śląska. „ Tobie Polsko”. Jakie znaczenie ma wyraz rezurekcja? We wpisach prezydenta Polski nie powinni raczej być literówek i źle dobranych słów, na co nie omieszkali masowo zwrócić uwagi internauci!

Andrzej Duda napisał na Twitterze: Dziś 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego - rezurekcji zwycięskiej, która dzięki odwadze, determinacji i bohaterstwu Polaków mieszkających na Śląsku, przyniosła odradzającej się Rzeczypospolitej niezwykle ważną, bo silną przemsłowo część Górnego Śląska. „ Tobie Polsko”. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie błędy, jakie znalazły się we wpisie. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. W sieci wylała się fala prześmiewczego hejtu i drwin z głowy państwa. Przede wszystkim chodzi o niewłaściwe użycie wyrazu rezurekcja, który oznacza tyle, co procesja w Kościołach katolickich, odbywająca się w Wielkanoc, która jest ogłoszeniem zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego. Jeśli to możliwe, procesja wychodzi na zewnątrz i okrąża kościół raz lub trzy razy. Zapewne w tym miejscu miał pojawić się wyraz insurekcja, czyli powstanie zbrojne. Ale to nie wszystko. Bardziej wprawne oczy dojrzały jeszcze literówkę. Może na przyszłość, osoby odpowiedzialne za wizerunek głowy państwa w sieci, powinny wykazać się większą czujnością...Po pewnym czasie w sieci pojawił się kolejny wpis prezydenta Andrzeja Dudy: Oczywiście, macie rację: III Powstanie Śląskie to była insurekcja, która doprowadziła do „rezurekcji” Górnego Śląska dla Rzeczypospolitej (dla dociekliwych: resurrectio - zmartwychwstanie). I dzisiaj właśnie jest 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Chwała Bohaterom!.

Święto flagi w Szczecinie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze