Wybory prezesa PiS. Jarosław Kaczyński odejdzie już latem?! To słowa nie pozostawiają złudzeń

2021-06-14 8:34
Jarosław Kaczyński
Autor: Tomasz Radzik Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński sam niedawno zapowiedział, że będzie kandydował w wyborach na prezesa PiS. Wielu działaczy odetchnęło wtedy z ulgą, bo trudno im sobie wyobrazić swoją partię bez Jarosława Kaczyńskiego jako szefa. Czy start prezesa PiS oznacza jednak, że ma on wybraną w kieszeni? A może okaże się, że Jarosław Kaczyński odejdzie już latem, bo kongres PiS zaplanowany jest na 3 lipca? Słowa Marcina Horały nie pozostawiają złudzeń. Co dalej z Jarosławem Kaczyńskim?

Kongres statutowo - wyborczy PiS odbędzie się 3 lipca w Warszawie Zgodnie z zapowiedzią w walce o fotel prezesa weźmie udział Jarosław Kaczyński. Nie wiadomo, czy ktoś stanie z nim do rywalizacji, ale niezależnie od tego wynik głosowania zdaje się być formalnością. Nikt nie zakłada, że Jarosław Kaczyński mógłby polec w walce o fotel prezesa PiS. Żadnych wątpliwości nie pozostawiają słowa Marcina Horały, posła PiS i wiceministra infrastruktury. - Oczywiście pozycja pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest niepodważalna. Myślę, że nikt nie wyobraża sobie innego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo cieszymy się, że będzie on kandydował na kolejną kadencję. Jestem przekonany, że będzie to miażdżące zwycięstwo na kongresie - mówił cytowany przez portal wPolityce.pl Horała. Wynika z tego jasno, że choć teoretycznie możliwe jest to, że Jarosław Kaczyński odejdzie z funkcji prezesa PiS, to w praktyce szanse na to są iluzoryczne. 

ZOBACZ TAKŻE: Piękna dziennikarka TVN wyśmiewa Borysa Budkę! Wstydliwa sprawa. Jest awantura!

Kinga Duda podróżując limuzyną łamie przepisy

Ciekawostką jest to, że Jarosław Kaczyński wcale nie był pierwszym prezesem PiS. Na początku istnieniA partii (w latach 2001-2003) formalnie szefem partii był... Lech Kaczyński. Jego brat stanowisko objął to w 2003 roku i piastuje je do dziś. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE