Wydało się, co Donald Tusk mówi o Kaczyńskim w kuluarach. Kto by pomyślał

2021-09-21 22:52
Donald Tusk
Autor: AP Najnowszy sondaż partyjny. Tusk zblednie, gdy to zobaczy

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński to dwie z najbardziej charakterystycznych postaci na polskiej scenie politycznej. Jak naprawdę wyglądają ich relację? Odpowiedź na to pytanie starał się znaleźć Dariusz Kubik w reportażu „Wojna i więź”, pokazanym w programie TVN24 „Czarno na białym”. Ewa Kopacz zdradziła, co lider PO mówił o prezesie PiS!

Co Donald Tusk myśli o Jarosławie Kaczyńskim? W jednym z wywiadów, jakie zostały przedstawione w materiale, Ewa Kopacz zdradziła nieco na ten temat. – Polityka to trochę udawanie, pewnie w wydaniu Kaczyńskiego to wybitne udawanie. Niech wreszcie swoich wrogów zacznie szanować, bo polubić nigdy ich nie polubi – mówiła była premier o prezesie PiS. Wtedy została zapytana, czy jej zdaniem Donald Tusk szanuje Jarosława Kaczyńskiego. – Myślę, ze bardzo często w takich rozmowach kuluarowych mówi o nim z szacunkiem, nawet jeśli się z nim nie zgadza. Jeśli Kaczyński wykonał jakiś ruch polityczny to Tusk nie komentował tego złośliwie i nie nazywał go cwaniakiem, ale mówi „Wymyślił. My powinniśmy być lepsi, wymyślmy coś lepszego” – stwierdziła Ewa Kopacz. W reportażu zostały też przypominane jej słowa skierowane z sejmowej mównicy do Jarosława Kaczyńskiego. - Apeluję do pana Jarosława Kaczyńskiego: panie prezesie, zdejmijmy z Polski tę klątwę nienawiści - mówiła, nakłaniając polityków do pojędrnienia.

Zobacz: HIT! Nie uwierzysz, gdzie Donald Tusk upchał butelkę coli. Spryciarz nad spryciarze

Sonda
Którego polityka wolisz?
prof. Antoni Dudek: Dla Tuska ważniejsze są emocje niż program [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE