Z ostatniej chwili. Banaś wydał oświadczenie w sprawie syna

2021-07-23 19:05
Marian Banaś
Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Marian Banaś

Specjalne oświadczenie Mariana Banasia w związku z zatrzymaniem jego syna Jakuba przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. - Zatrzymanie mojego syna nie wpłynie na pracę Najwyższej Izby Kontroli – zapewnił prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Marian Banaś oficjalnie odniósł się do sprawy zatrzymania swego syna i jednocześnie społecznego doradcy. - Jakub B. usłyszy siedem zarzutów popełnienia przestępstw, w tym dwóch oszustw w związku z wyłudzeniem w 2016 r. ze środków Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa dofinansowania ok. 120 tys. zł na prace renowacyjne kamienicy w Krakowie - podała w piątek Prokuratura Regionalna w Białymstoku. To właśnie tam przewożony jest syn Banasia, którego CBA zatrzymało na krakowskim lotnisku. - NIK prowadzi postępowania kontrolne, których wyniki są oczekiwane społecznie. Żadne działania podejmowane wobec mojej osoby nie zmienią. Państwo prawa i demokracja to dla mnie wartości najwyższe – oświadczył prezes NIK. - Izba pod moim kierownictwem zwróciła uwagę na wzrost długu publicznego, który wzrósł o 290 mld złotych – podkreślał. - W tym zakresie pragnę zwrócić uwagę, że jedną z najważniejszych kontroli przeprowadzoną przez izbę w ostatnich latach jest kontrola dotycząca Funduszu Sprawiedliwości. Dysponentem tego funduszu jest minister sprawiedliwości - dodawał.

Przypomnijmy, że równocześnie dziś prokuratura zawnioskowała o uchylenie Marianowi Banasiowi immunitetu. Sam Prokurator Generalny wystąpił do marszałek Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi - poinformowała w piątek PAP Prokuratur Krajowa. Śledczy chcą postawić mu kilkanaście zarzutów w tym podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

Super Raport 23.07 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL - KP; dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE