Z tego sondażu ucieszą się medycy! Problemy może mieć rząd

2021-09-21 13:30
Protest pracowników służby zdrowia w Warszawie
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express

Świetnie wieści dla strajkujących pracowników zawodów medycznych! W najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" Polacy przyznają, że zarobki medyków są zbyt niskie. – Polacy, skoro chcą być leczeni, a będzie coraz więcej starszych Polaków, rozumieją że trzeba więcej płacić. A więcej płacić, oznacza większe problemy dla rządu – komentuje sondaż politolog prof. Antoni Dudek.

Najnowszy sondaż "Super Expressu" pokazuje, że według Polaków pracownicy zawodów medycznych zarabiają za mało. Takiego zdania jest 50 proc. ankietowanych. Inaczej uważa 33 proc. badanych, a 17 proc. nie ma zdania. To bardzo dobra wiadomość dla protestujących z "Białego Miasteczka", którzy już dziś o godz. 14 rozpoczynają rozmowy z wiceministrem zdrowia Piotrem Bromberem.

Nie przegap: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Polacy zdecydowali. Sondaż

Skąd takie wyniki sondażu? Wyjaśnia politolog prof. Antoni Dudek. – Polacy, skoro chcą być leczeni, a będzie coraz więcej starszych Polaków, rozumieją że trzeba więcej płacić. A więcej płacić, oznacza większe problemy dla rządu. Służba zdrowia jest permanentnym problemem w Polsce od niepamiętnych czasów, ale to będzie się nasilało w rytm starzenia się społeczeństwa. Każdy kolejny rząd będzie miał z tym coraz większy problem – podkreśla wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Do przełomu droga jest daleka. Spodziewam się natomiast, że znowu za jakiś czas dojdzie do porozumienia i na jakiś czas ten protest zostanie odłożony – mówi ekspert o dzisiejszych rozmowach strajkujących z rządem.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 13-14 września 2021 roku na próbie 1048 dorosłych Polaków.

W naszej galerii pod sondą prezentujemy zdjęcia z protestu medyków

Sonda
Popierasz protest medyków?
Sondaż medycy
Autor: SE Sondaż medycy
Protest medyków w Warszawie. Mocne słowa pielęgniarek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE