Uwaga, podróżni! W niedzielę nowy rozkład PKP. Co się zmieniło?

2021-08-29 7:26
29.08.2021 wszedł w życie nowy rozkład PKP. Co się zmieni? Pełna lista
Autor: victoraf / Pixabay.com 29.08.2021 wszedł w życie nowy rozkład PKP. Co się zmieni? Pełna lista

W niedzielę, 29.08.2021 wszedł w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Na Podkarpaciu po 12 latach przerwy podróżni skorzystają z połączeń na trasie Mielec–Dębica. Na Mazowszu będzie lepsza oferta połączeń w relacjach Warszawa-Radom - informują PKP Polskie Linie Kolejowe. To czwarta korekta rozkładu jazdy z pięciu zapowiedzianych na ten rok. Obecny rozkład będzie obowiązywać do 6.11.

Jak informują PKP PLK, od niedzieli, 29.08. pociągi kursują po dwóch torach już na całej trasie między Radomiem a Warszawą. Zwiększa się przepustowość trasy, co umożliwia uruchamianie większej liczby połączeń dalekobieżnych najkrótszą trasą przez Radom, np. pociąg z Krakowa do Olsztyna jedzie o ok. 30 min. krócej. W Radomiu są dwa nowe przystanki, które ułatwią komunikację: Radom Gołębiów (pod wiaduktem na ul. Kozienickiej) oraz Radom Północny. Od 1 września po dwunastoletniej przerwie mieszkańcy Podkarpacia pojadą pociągiem na trasie z Mielca do Dębicy. Dostęp do kolei zapewnią nowe perony na przystankach: Wojsław, Rzochów, Rzemień, Tuszyma, Dąbie koło Dębicy, Pustków, Pustynia i stacjach: Mielec, Kochanówka Pustków. Przejazd na trasie z Mielca do Dębicy skróci się o godzinę do około 35 min. Z informacji PKP PLK wynika, że po wakacjach, przy mniejszym ruchu turystycznym, kontynuowana będzie modernizacja kolejowej "zakopianki”. Za pociągi dalekobieżne na trasie Kraków–Zakopane i regionalne na trasie Sucha Beskidzka–Zakopane, wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Zmian w organizacji ruchu wymaga całkowita przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. PLK z przewoźnikami regionalnymi i dalekobieżnymi ustaliły optymalny rozkład jazdy z wykorzystaniem stacji Warszawa Śródmieście i Warszawa Gdańska - podała spółka.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy pociągów są dostępne w serwisie portalpasazera.pl, stronach przewoźników, a także na stacjach i przystankach w formie plakatów. Ponadto w niedzielę, poniedziałek i wtorek na wybranych dworcach będzie można uzyskać pomoc od mobilnych informatorów. Chodzi o dworce: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Katowice, Kraków Główny, Poznań Główny, Szczecin Główny, Wrocław Główny i Zakopane.

Zobacz koniecznie: Kołbaskowo: Pociąg-widmo wciąż straszy. Kiedy Niemcy zabiorą swój wrak?

Piła: 14-latka potrącona przez pociąg towarowy! Dziewczynka walczy o życie

Pociąg-widmo pod Kołbaskowem
Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE