AC w LINK4 - jak wyjść ze szkody obronną ręką

2022-01-21 10:10
AC w LINK4 -  jak wyjść ze szkody obronną ręką
Autor: Materiały prasowe

Coraz więcej kierowców, kupując ubezpieczenie samochodu, chciałoby zapewnić ochronę nie tylko innym uczestnikom ruchu (jak to jest w wypadku obowiązkowego OC), ale także zadbać o bezpieczeństwo własnego auta. Decydując się na pakiet OC/AC w LINK4, kierowcy korzystają podwójnie – mogą liczyć na szeroką ochronę, a wydatek jest dużo mniejszy niż przy zakupie ubezpieczeń oddzielnie.

Ostatnimi czasy – głównie przez intensywną działalność człowieka – na całym świecie obserwujemy gwałtowne zjawiska klimatyczne. Także w Polsce dostrzec można narastające zmiany związane z aktywnością żywiołów. Gradobicie, wichury, burze śnieżne, gołoledź – zimą pogoda staje się prawdziwym zagrożeniem dla kierowcy.

Z kolei postępująca urbanizacja i uprzemysłowienie sprawiają, że wkraczając na tereny zielone, coraz częściej „sąsiadujemy” z siedzibami dzikich zwierząt, których wiele napotkać można na polskich drogach, szczególnie tych przecinających lasy, łąki lub pola.

Nie zapominajmy też o kradzieżach, których liczba, zgodnie z policyjnymi statystykami, w ostatnim roku po latach spadków, znów zaczęła rosnąć. Przed finansowymi następstwami tych zagrożeń chroni kierowcę ubezpieczenie AC.

Czym jest AC?

Autocasco to nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które chroni samochód i pozwala uzyskać odszkodowanie w razie wypadku lub kolizji spowodowanych przez jego użytkownika, a także wtedy, gdy auto zostanie skradzione lub zniszczone w wyniku działania żywiołów. AC może mieć różny zakres, od czego zależy również wysokość jego składki.

Co ważne w LINK4 ubezpieczenie AC zawierane jest w formule all risk (od wszelkich ryzyk), dlatego daje kompleksową ochronę. Kierowca sam decyduje, czy woli wariant z warsztatem (wykorzystanie w naprawie części oryginalnych), czy z kosztorysem (naprawa z użyciem części alternatywnych).

To się opłaca!

O tym, jak dobrą decyzją było dokupienie ubezpieczenia AC, opowie pani Anita (33 l.) z Wieliczki:

- Od dwóch lat jestem ubezpieczona w LINK4, a mając auto w leasingu, musiałam też zakupić Autocasco. W agencji ubezpieczeniowej polecili mi pakiet OC/AC, co było bardzo korzystne – za jednym razem miałam załatwioną kwestię kompleksowej ochrony samochodu. Koszt nie był wysoki, a oferta LINK4 zrobiła na mnie wrażenie swoją elastyczną formułą i szerokim zakresem.

Już samo OC dodatkowo w pakiecie gwarantuje obszerny Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, z kolei w ramach AC zdecydowałam się, z racji tego, że to nowe auto, na wariant umożliwiający naprawę w ASO. Samochodu używam często, bo codziennie dojeżdżam do pracy na obrzeża miasta, poza tym dwa razy w tygodniu jeżdżę do Krakowa po zaopatrzenie mojego sklepu internetowego, który dodatkowo prowadzę.

W sumie stwierdziłam, że AC może się okazać całkiem rozsądnym wyborem w tych okolicznościach. Któregoś dnia grudnia, była to chyba środa, jechałam z pracy i na jednym ze skrzyżowań, przez które postanowiłam skrócić sobie drogę, przeoczyłam zmianę znaków. Nagle z naprzeciwka wyjechało inne auto.

Zdążyłam tylko przyhamować i usłyszałam głuchy odgłos uderzenia. To była czołówka. Prędkości nie były wielkie, ale wystarczyły, żeby prawy reflektor i halogen się stłukły, maska wygięła, a zderzak spadł z mocowań. Po chwili na miejscu zjawili się policjanci, którzy uświadomili mi, że… przeoczyłam znak zakazujący wjazdu na obecnie jednokierunkową drogę.

Nie było o czym dyskutować, wina ewidentnie była moja. Po spisaniu dokumentów z policjantem zadzwoniłam do LINK4, opisałam sytuację i poprosiłam o holowanie do warsztatu. Samochód z rozbitymi światłami nie nadawał się do jazdy. Pomoc nadjechała naprawdę sprawnie, a po odwiezieniu auta do ASO w Krakowie otrzymałam samochód zastępczy w ramach Programu Pomocy dołączonym do OC.

AC pokryło zaś koszty napraw w warsztacie, co było dla mnie ogromną ulgą. W ten sposób, dzięki Autocasco, nie musiałam się martwić o niespodziewane wydatki  z domowego budżetu i to tuż po świętach.

 

Mądry przed szkodą

Nigdy nie wiemy, czy doświadczenia podobne do tych pani Anity prędzej, czy później nie spotkają i nas. Nie warto liczyć na łut szczęścia, tylko zastanowić się nad dokupieniem polisy AC, szczególnie gdy za oknem zima, a na drogach ślisko.

Ubezpieczenie Autocasco w LINK4 najkorzystniej kupić w oferowanym pakiecie OC/AC. Oferta towarzystwa jest bardzo elastyczna. Na stronie internetowej www.link4.pl znajduje się kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia i w 60 sekund wyliczy całkowity polisy.

Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie link4.pl.

Artykuł powstał przy współpracy z Grupą PZU.