ADAM SŁOMKA: Kim jest, co osiągnął były lider KPN - BIOGRAFIA

2012-01-12 20:02

Adam Słomka znowu dał o sobie znać. Polityk wtargnął na salę sądową, gdzie miał być ogłoszony wyrok w sprawie stanu wojennego. Został wyprowadzony przez policję. Następnie wrócił i dalej wygłaszał oświadczenia. Sąd ogłosi wyrok o 15.00, bez publiczności.

Adam Słomka w PRL- u działał w opozycji. W latach 1991–2001 był posłem na sejm. Pełnił funkcję lidera Konfederacji Polski Niepodległej. Nadal Posługuje się tym tytułem, mimo że w 1996 r., został usunięty z partii.

Adam Słomka słynie  z rejestracji partii o nazwach podobnych do innych, np "Liga Patriotycznych Rodzin". Zarejestrował też w sądzie własną Platformę Obywatelską, zmuszając twórców PO do zmiany nazwy na  "Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej".

W 2006 r. Adam Słomka został aresztowany w związku z podejrzeniem o kierowanie zorganizowaną grupą dokonującą przestępstw przeciwko wyborom.

17 września 2011 Katowicka policja zatrzymała Słomkę, który na pomniku żołnierzy Armii Czerwonej malował swastykę oraz sierp i młot.

Dziś, wraz ze skupioną wokół siebie publicznością przeszkodził w ogłoszeniu wyroku dotyczącego stanu wojennego. Jego zwolennicy wznosili  okrzyki "hańba" i "sąd pod sąd", a sam Słomka wtargnął za stół sędziowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE