Awantura w SEJMIE: PiS chce kary dla Ewy KOPACZ

2012-11-09 14:42

Są pierwsze efekty dzisiejszej bardzo napiętej atmosfery w Sejmie. Mariusz Błaszczak z klubu PiS oświadczył, że złoży wniosek do komisji etyki o ukaranie marszałek sejmu Ewy Kopacz za brak reakcji na słowa Janusza Palikota, które rzucił pod adresem polityków PiS.

Janusz Palikot zaczął swoje wystąpienie na temat sejmowej informacji premiera o polityce europejskiej od zwrócenia się do polityków klubu PiS.

- Najpierw państwo oskarżyliście, że premier polskiego rządu zabił prezydenta naszego kraju, teraz chcecie rozwalić UE i pozbawić Polskę 300, 400 mld zł. Wasze miejsce jest nie tu, w parlamencie, wasze miejsce jest w więzieniu i wy do tego więzienia traficie wcześniej czy później - mówił lider RP.

- Takiego wydarzenia nie spotykaliśmy wcześniej w polskim parlamencie. (...) W związku z tym, że marszałek sejmu Ewa Kopacz, która prowadziła obrady, nie zareagowała, w imieniu klubu parlamentarnego PiS składam wniosek do komisji etyki o ukaranie marszałek sejmu. To marszałek sejmu powinien reagować, gdy poseł zachowuje się w sposób urągający godności izby poselskiej, a tak się wydarzyło podczas rannego posiedzenia - powiedział Błaszczak.

Dodał również, że wobec janusza Palikota "rozważane są pozwy rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej" Szef PiS nie chciał jednak zdradzić, czy na pozew zdecyduje się też lider partii - Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej: Janusz PALIKOT: Kaczyński jest ROSYJSKIM AGENTEM, nalezy mu się WIĘZIENIE >>>>>

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze