Bezpieczne podróże z PKP Intercity

2020-10-22 0:00 Materiał Partnerski
Bezpieczne podróże z PKP Intercity
Autor: Materiały Prasowe

PKP Intercity od momentu rozpoczęcia pandemii funkcjonuje w reżimie sanitarnym. Pojazdy są regularnie dezynfekowane, a w składach i przy kasach znajdują się instrukcje dotyczące zasad bezpiecznego podróżowania. Na pokładach pociągów przewoźnika pasażerowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa.

Pojawienie się epidemii niemal z dnia na dzień ograniczyło nasze możliwości przemieszczania się. Zmieniło się więc zapotrzebowanie na podróże. Konieczne stało się dostosowanie do nowych warunków nie tylko w odniesieniu do funkcjonowania kolei, lecz także wszystkich branży na całym świecie. PKP Intercity już na samym początku opracowało i wdrożyło plany zapewniające ciągłość działania spółki i realizacji przewozów oraz wysoki poziom bezpieczeństwa – pasażerów i pracowników spółki.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc

Od 4 czerwca br. podróżni mają obowiązek rezerwowania miejsc we wszystkich kategoriach pociągów PKP Intercity. Pasażerowie korzystający z biletu okresowego zarezerwują miejscówkę w aplikacjach IC Mobile Navigator i SkyCash na przejazdy w pociągach TLK oraz IC. Dzięki temu osoby kupujące bilety odcinkowe mają możliwość wybrać połączenie znacznie wcześniej. Od 17 października br. w pociągach PKP Intercity może jednocześnie odbywać przejazd 50 proc. pasażerów w stosunku do liczby miejsc siedzących. W celu zachowania bezpiecznej odległości, pamiętajmy o tym, żeby zajmować co drugie miejsce. Natomiast w obrębie posiadanej klasy wagonu, możemy usiąść tam, gdzie chcemy (niezależnie od miejsca wskazanego na bilecie).

Kolejowy savoir-vivre

Od początku pandemii w pociągach PKP Intercity i na stronie przewoźnika pojawiały się informacje o zmianach zasad podróżowania. Bilety z obowiązkowymi miejscówkami, zasłanianie ust i nosa, ograniczona liczba pasażerów i konduktorzy wyposażeni w środki ochrony osobistej – to wszystko było i jest konieczne, aby zapewnić nam bezpieczeństwo w podróży. W ramach nowej edycji projektu „Strefa Kulturalnego Podróżowania” PKP Intercity chce przypomnieć pasażerom, na czym polega kolejowy savoir-vivre w dobie pandemii.

Dezynfekcja składów

PKP Intercity przestrzega reżimu sanitarnego, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno pasażerom, jak i pracownikom spółki. Każdy skład przewoźnika jest dezynfekowany i czyszczony przed wyruszeniem w podróż i po zakończeniu przejazdu. Codzienna obsługa taboru obejmuje dezynfekcję m.in. klamek, uchwytów, poręczy, przycisków na drzwiach oraz toalet. Dodatkowo wprowadzono automatyczne otwieranie drzwi pociągu. Sprzedaż i kontrole biletów odbywają się za pomocą nowoczesnych terminali zbliżeniowych i z zachowaniem bezpiecznej odległości. Obecnie pasażerowie mogą korzystać z ponad 400 połączeń PKP Intercity. Dla przewoźnika najważniejsze jest bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak i pracowników. Wszystkie osoby zaangażowane w pracę na kolei, począwszy od osób znajdujących się na pokładzie pociągu, po pracowników biurowych - mają na uwadze nasze bezpieczeństwo. Dzięki zachowaniu środków ostrożności, wdrożeniu nowych procedur wewnętrznych i zamieszczaniu informacji o zasadach podróżowania, możemy przemieszczać się komfortowo i bezpiecznie – także w czasie pandemii.

Kup bilet bez wychodzenia z domu

Przewoźnik stale zachęca do zakupu biletów przez kanały zdalne, m.in. przez stronę intercity.pl czy aplikację IC Mobile Navigator. W ten sposób nie tylko możemy szybciej i bez konieczności wychodzenia z domu nabyć bilety, lecz także zwrócić lub wymienić bilet na 5minut przed odjazdem pociągu.

Zasady bezpiecznego podróżowania

Bezpieczne podróże z PKP Intercity
Autor: Materiały Prasowe

Zasłaniajmy usta i nos w czasie całej podróży! Zdrowie i bezpieczeństwo nas samych, naszych rodzin i współpasażerów zależy od naszej postawy.

Bezpieczne podróże z PKP Intercity
Autor: Materiały Prasowe

Pamiętajmy o częstym myciu i dezynfekcji rąk.

Bezpieczne podróże z PKP Intercity
Autor: Materiały Prasowe

Starajmy się zachować bezpieczny dystans od innych współpasażerów.

Bezpieczne podróże z PKP Intercity
Autor: Materiały Prasowe

Jeżeli kaszlemy, a mamy zdjętą maseczkę np. w czasie konsumpcji w wagonie gastronomicznym, korzystajmy z łokcia.

Bezpieczne podróże z PKP Intercity
Autor: Materiały Prasowe

Bądźmy odpowiedzialni. Jeżeli nie czujemy się dobrze, rezygnujmy z podróży transportem publicznym.

PARTNEREM MATERIAŁU JEST PKP INTERCITY

Najnowsze