Bezpłatne szkolenia wojskowe dla ochotników

i

Autor: Materiały prasowe

„Trenuj z wojskiem”

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla ochotników

2023-01-30 0:05 Materiał sponsorowany

Podstawy bezpiecznego posługiwania się bronią, rzut granatem, zasady przetrwania w przygodnym terenie w warunkach niebezpiecznych lub trudnych (SERE) oraz zasady walki w bliskim kontakcie – to tylko niektóre z zajęć, jakie wojskowi instruktorzy przygotowali dla ochotników w ramach projektu „Trenuj z wojskiem”.

Decyzją wicepremiera Mariusza Błaszczaka w II edycji projektu „Trenuj z wojskiem” zajęcia prowadzone są w 31 jednostkach wojskowych w całej Polsce. Wojsko przygotowało kilka tysięcy miejsc. Zajęcia są organizowane w każdą sobotę. Najbliższe szkolenie, 4 lutego, będzie odbywało się w jednostkach wojskowych w Gołdapi, Bydgoszczy, Wędrzynie, Krakowie, Opolu oraz Zegrzu.

Oprócz zasad obsługi broni wojskowi instruktorzy będą uczyć także podstaw udzielania pierwszej pomocy medycznej. Szkolenie w jednostce wojskowej to okazja do zapoznania się z nowoczesnym sprzętem będącym na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

- Szkolenie jest bezpieczne. Instruktorzy to żołnierze Wojska Polskiego, którzy mają duże doświadczenie, a bardzo wielu z nich to żołnierze, którzy uczestniczyli w misjach poza granicami Polski – mówi wicepremier M. Błaszczak dodając jednocześnie, że szkolenie pod okiem wojskowych instruktorów będzie kontynuowane. III edycja „Trenuj z wojskiem”, zgodnie z zapewnieniem szefa MON odbędzie się jeszcze w tym roku.

Już dziś można zapisać się na szkolenie zimowe, które będą odbywały się do 25 lutego. W tym celu należy wybrać dogodny dla siebie termin i jednostkę. Swój udział należy zgłosić telefonicznie, e-mailowo, za pośrednictwem strony internetowej lub mediów społecznościowych. Harmonogram wszystkich zajęć i informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz na stronach wszystkich jednostek wojskowych.

W drugiej edycji szkolenia, za zgodą rodziców lub opiekunów, mogą wziąć udział już piętnastolatkowie. Na czas szkolenia każda jednostka zapewnia swoim podopiecznym bezpłatne wyżywienie oraz ubezpieczenie. Szczegóły dotyczące szkolenia dostępne są na stronach internetowych jednostek wojskowych oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

Dołącz do nas. Zapraszamy!

orzel MON logo

i

Autor: Materiały prasowe