Bronisław KOMOROWSKI: nie mam sygnałów o CZYNNIKU ZEWNĘTRZNYM w sprawie SMOLEŃSKA

2012-11-13 15:12

W rozmowie z TVN 24 Bronisław Komorowski skomentował ostatnie doniesienia na temat katastrofy smoleńskiej. Odniósł się zwłaszcza do pojawiających się coraz częściej teorii mówiących o zamachu. - Nie mam żadnych sygnałów świadczących o tym, że mamy do czynienia z jakimiś poważnymi zarzutami o celowym działaniu czynnika zewnętrznego w sprawach katastrofy smoleńskiej - ujawnił Komorowski.

Komorowski dodał, że jego zdaniem dobrze stało się, że na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego został poruszony temat katastrofy. - Staram się traktować serio prośby, sugestie i oczekiwania przedstawicieli sił politycznych wchodzących w skład RBN, bo na serio ich zaprosiłem do tego, jedynego de facto w Polsce, miejsca, gdzie może się spotkać koalicja i opozycja razem - podkreślił prezydent.

- Warto zapytać, czy są choć jakiekolwiek ślady potwierdzające jakiś sposób myślenia. Jeżeli taki projekt zgłasza przedstawiciel opozycji tak zaangażowanej w sprawę, to ja muszę to potraktować jako sygnał przynajmniej skłaniający mnie do tego, żeby się zastanowić, czy jest coś na rzeczy czy też kompletnie nic - wyjaśnił Komorowski.

Prezydent poinformował , że w przyszłym tygodniu ma się spotkać z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Ujawnił, że chce zapytać Seremeta, czy ten dysponuje wiedzą na temat katastrofy, którą - zgodnie z prawem - mógłby przekazać Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

- Jak nie ma wiedzy, nie ma fachowców, to szarlatani są skłonni skutecznie uwodzić opinię publiczną -  powiedział Komorowski.

Zapytany o to, co odpowiedziałby tym, który twierdzą, że na 99 proc. w Smoleńsku miał miejsce zamach, powiedział: "Proszę o dowody na stół. Nie wolno takich oskarżeń wysuwać, nie dysponując dowodami."

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE