Prognoza pogody. BURZE nad Polską! Jakie szkody wyrządziły nawałnice?

2016-06-26 21:14
burza, piorun
Autor: Foto SE

Gdzie jest burza? W całej Polsce po fali ogromnych upałów, pojawiły się burze. Towarzyszy im silny, porywisty wiatr i liczne opady. Gdzieniegdzie może spaść również grad. Sprawdź, gdzie będzie dziś burzowo!

Prognozy synoptyków się sprawdzają. Najpierw Polskę wysuszyły ponad 30-stopniowe upały. Teraz zleją je obfite deszcze spowodowane przez burze. Zjawisku atmosferycznemu towarzyszyć może też silny wiat i opady gradu. Jak donosi tvnmeteo.pl, od południa w całej Polsce zaczęło grzmieć.

Nawałnice spustoszyły Polskę. W wielu miejscowościach burze połamały drzewa, zniszczyły budybki, a ulewne deszcze spowodowały podtopienia. Również w stolicy nie było spokojnie. Na ulicy Robrat runęło drzewo i latarnia, które zablokowały ruch. Lotnisko Chopina zostało podtopione.

Łącznie w Warszawie służby odebrały ponad 200 zgłoszeń.

Na plaży w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim dwie osoby schowały się przed desczem pod drzewem. Chwile później uderzył w nie piorun. Oboje poszkodowani trafili do szpitala. Niewesoło bylo również w pewnym szynobusie, na którego spadło drzewo. Konar rozbił szyby, które poraniły pasażerów.  - O godzinie 14.35 w pobliżu przystanku Łankiejmy na autobus szynowy relacji Elk-Olsztyn porywisty wiatr zrzucił duży konar. Skutkiem zdarzenia było wybicie trzech szyb - poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. - Poszkodowanym pasażerom natychmiast udzielono pomocy medycznej. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala w Kętrzynie - dodał.

Burzom towarzyszą deszcze dochodzące do 5 l/mkw. wody. Wiatr utrzymuje się w prędkości  do 60 km/h. Czarne chmury z piorunami przesuwają się powoli (25/km na godzinę )na północ Polski.

Zobacz: Prognoza pogody. Najpierw tropikalne upały, teraz gwałtowne BURZE!


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE