Burze z gradem w Polsce! Nadciąga pogodowy armagedon. Potężny cios w plany Polaków

2021-06-12 9:00
Burze z gradem w Polsce! Nadciąga pogodowy armagedon
Autor: Pixabay/WKIDESIGN Burze z gradem w Polsce! Nadciąga pogodowy armagedon. IMGW wydał ostrzeżenia [24.06.2021]

Nadciąga potężne załamanie pogody! To cios w grillowe plany Polaków. Burze i grad w całym kraju – to będzie pogodowy armagedon. Najgorsze jest to, że fatalne prognozy pogody mają się ziścić w sobotnie popołudnie i wieczór. W niemal całej Polsce będzie dziś burzowo, a hukowi grzmotów i błyskawicom będzie towarzyszył nie tylko deszcz i wiatr, ale miejscami nawet grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla niemal wszystkich województw w Polsce. Spokojnie ma być jedynie na północnym zachodzie kraju. Zobacz prognozy pogody na 12 czerwca 2021 roku.

Nadciąga pogodowy armagedon! Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem w niemal całej Polsce. To potężny cios w weekendowe i grillowe plany Polaków. Miłośnicy kiełbasek i karkówki z rusztu muszą mieć się na baczności. Pogoda może zaskoczyć i zniweczyć wszystkie plany. Czego powinniśmy się spodziewać? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem dla niemal całego kraju. Mają obowiązywać od sobotniego popołudnia do później nocy (z soboty na niedzielę). 12 czerwca spodziewajcie się burz z gradem.

Zobacz też: Katolicy muszą wrócić do kościołów. Koniec dyspensy! Ważna decyzja biskupów

Ostrzeżenie IMGW o burzach z gradem nie obowiązują jedynie na terenie dwóch województw: zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz w północnej części woj.: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. Niewykluczone, że i tam pogoda da się we znaki miłośnikom spędzania wolnego czasu „pod chmurką”, ale nie będzie tak zła, jak na pozostałym obszarze kraju.

Jakiej pogody spodziewać się w sobotę? W regionach, w których obowiązuje ostrzeżenie I stopnia o burzach z gradem prognozowany jest ulewny deszcz, a miejscami nawet opady gradu. Lokalnie wiać może silny, porywisty wiatr – do 80 km/h. Większość ostrzeżeń zacznie obowiązywać w sobotę, 12 czerwca, po południu. Najwcześniej burze mogą pojawić się na zachodzie kraju.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 11.06.2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE