Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Koronawirus w Polsce, 12 czerwca. Zmarło 47 osób z COVID-19. Raport MZ

2021-06-12 10:35

Koronawirus w Polsce, 12 czerwca 2021 roku. Zobacz najnowsze dane o pandemii COVID-19: statystyki, nowy raport Ministerstwa Zdrowia i prognozy ekspertów dotyczące sytuacji w kraju. Jak wygląda liczba szczepień i zakażeń 12.06.2021 roku? Liczba nowych przypadków jest coraz mniejsza, a rząd luzuję kolejne obostrzenia. Zmiany w restrykcjach i ograniczeniach także od jutra, od niedzieli, 13 czerwca. – To bardzo dobry czas na luzowanie obostrzeń epidemicznych – mówi prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja. Zobacz najnowsze dane o COVID-19 w Polsce i opinie ekspertów o pandemii i jej przyszłości. To koniec koronawirusa w Polsce? Raport z 12 czerwca 2021 roku.

Koronawirus w Polsce, 12 czerwca. Ile jest dziś nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2? Jak zmienił się bilans zgonów wśród osób chorych na COVID-19 w Polsce? Zobacz najnowsze dane z rządowych raportów oraz opinie ekspertów o pandemii w Polsce. Liczba zakażeń systematycznie spada, a tak „dobrze” nie było od lata ubiegłego roku. Czy to koniec koronawirusa w Polsce? Rząd luzuje kolejne obostrzenia i restrykcje – zmiany wejdą w życie od jutra, niedzieli, 13 czerwca. Co się zmieni? Zobacz nowe statystyki z rządowego raportu o koronawirusie w Polsce.

Zobacz też: Katolicy muszą wrócić do kościołów. Koniec dyspensy! Ważna decyzja biskupów

Koronawirus w Polsce. Raport MZ z 12 czerwca

Koronawirus w Polsce, 12 czerwca 2021 roku. Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane o sytuacji epidemicznej w Polsce. W sobotę, 12.06, w całym kraju potwierdzono 239 zakażeń oraz 47 zgonów wśród osób chorych na COVID-19.

Mamy 239 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie. – Z powodu COVID-19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby – czytamy w komunikacie MZ z 12 czerwca 2021 roku.

Spis treści

  1. Koronawirus w Polsce. Raport MZ z 12 czerwca
  2. Koronawirus w Polsce. Znikają obostrzenia
  3. Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane MZ
  4. Luzowanie obostrzeń w Polsce. Opinie ekspertów

Od początku pandemii w całej Polsce potwierdzono 2 877 243 przypadki zakażenia SARS-CoV-2. W tym czasie zmarły 74 562 osoby chore na COVID-19.

Dziś najwięcej nowych przypadków zakażeń potwierdzono na terenie województw: mazowieckiego (40), wielkopolskiego (24), dolnośląskiego (23), łódzkiego (22), lubelskiego (19), kujawsko-pomorskiego (15), małopolskiego (15), śląskiego (13), zachodniopomorskiego (13), pomorskiego (12), podkarpackiego (10), lubuskiego (6), opolskiego (6), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (5), warmińsko-mazurskiego (5).

Koronawirus w Polsce. Znikają obostrzenia

Rząd luzuje kolejne obostrzenia wprowadzone wcześniej w związku z pandemią COVID-19. Co zmieni się od niedzieli, 13 czerwca? W kinach będziemy mogli kupić i zjeść przekąski i napoje, a w kościołach będzie mogło być zajętych 50 procent miejsc – z tego limitu, podobnie jak ze wszystkich innych, wyłączone są osoby w pełni zaszczepione. Jeszcze więcej zmian czeka nas 26 czerwca. Na progu wakacji limity w kinach czy kościołach zmienią się jeszcze mocniej! W pełni dostępny stanie się też transport publiczny i komunikacja miejska (100 proc. miejsc i obowiązkowe maseczki), a nawet wrócą dyskoteki (do 150 osób).

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane MZ

Według najnowszych raportów Ministerstwa Zdrowia w piątek, 11 czerwca w całej Polsce odnotowano 341 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 oraz 68 zgonów wśród osób chorych na COVID-19. – Z powodu COVID-19 zmarło 19 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób – poinformowało MZ. Do piątku, 11.06, w pełni zaszczepiło się 9,2 mln osób.

Luzowanie obostrzeń w Polsce. Opinie ekspertów

To bardzo dobry czas na luzowanie obostrzeń epidemicznych – mówił prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja pytany w TVN24 o zmiany w ograniczeniach i ich znoszenie. Przypomniał jednocześnie, że wirus dalej krąży wśród nas. – To, że mamy mniejszą liczbę zachorowań to efekt sprzyjającej nam pogody, zwiększyła się nasza aktywność na świeżym powietrzu – tłumaczył ekspert, cytowany przez PAP.

Jeśli ktoś naiwnie myśli, że wywołujący COVID-19 wirus SARS-CoV-2 nagle zniknie, to jest w błędzie – mówi z kolei kardiolog, lipidolog, epidemiolog chorób serca i naczyń, prof. Maciej Banach z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w rozmowie z Polską Agencją Prasową. – Też zdecydowanie wolałbym o tym zapomnieć, ale chciałbym podkreślić, że niebezpieczeństwo nie znika, bo są znoszone obostrzenia sanitarne – zauważył.

Gen. Grzegorz Gielerak: W pełni zaszczepieni jesteśmy tydzień po drugiej dawce [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE