Były huragan Dorian ZBLIŻA się do Polski. Może silnie powiać [PROGNOZA]

2019-09-11 10:04 ZPL
Pierwsza ofiara Doriana
Autor: AP Pierwsza ofiara Doriana

W Stanach Zjednoczonych huragan Dorian wywołał prawdziwe spustoszenie. Cyklon osiągał prędkość ponad dwustu pięćdziesięciu kilometrów na godzinę i zabił czterdzieści trzy osoby. Obecnie osłabł, a synoptycy przewidują, że jedenastego września dotrze do Polski. Sprawdźcie, jaka będzie wówczas aura.

Niszczycielski huragan, która nawiedził Stany Zjednoczone 1 września, uderzyła z wielką siłą w Bahamy, a potem przeniósł się na wschodnie Wybrzeże. Bilans jest przerażający: zginęły czterdzieści trzy osoby. Z powodu zbliżającego się cyklonu, swoja wizytę do Polski odwołał prezydent USA, Donald Trump. Tymczasem Dorian przesuwa się na wschód - 10 września dotarł nad Islandię, gdzie przyniósł opady śniegu oraz porywisty wiatr - około dziewięćdziesięciu kilometrów na godzinę.

Według synoptyków, w środę Dorian (już jako ekshuragan) dotrze do Polski. W północno-zachodniej części naszego kraju może silniej powiać, około pięćdziesięciu-sześćdziesięciu kilometrów na godzinę. Lokalnie może również popadać deszcz.