Ci posłowie za nic mają przepisy i mandaty!

2013-05-23 11:15

Ograniczenia, znaki, radary - okazuje się, że przepisy ruchu drogowego obowiązują tylko zwykłych Polaków. Nasi posłowie prawo łamią zupełnie bezkarnie. Lista parlamentarzystów mandaciarzy jest naprawdę długa. A rekordzistę tylko w tym roku na wykroczeniach przyłapano aż cztery razy. Ale z kieszeni nie ubyła mu nawet złotówka!

Jak pisze Fakt, niekwestionowanym liderem niechlubnej listy jest poseł Ruchu Palikota Wojciech Penkalski. To on od poczatku roku dorobił się już czterech mandatów. Raz nawet przykładnie postanowił zrzec się immunitetu. Ale i tak nie wydał ani złotówki, bo sprawa trafiła przed sąd, a ten zdecydował, że posła ukarać nie można!

Inni posłowie, zachęceni pomyślnym rozstrzygnięciem sprawy Penkalskiego, też "szlachetnie" zrzekło się immunitetu. Oczywiście dobrze wiedząc, że żadna kara i tak im nie grozi.

Zobacz, którzy posłowie łamią przepisy:
- Wojciech Penkalski RP 4 - wykroczenia
- Stanisław Żmijan PO - 2 wykroczenia
- Zbigniew Matuszczak SLD
- Grzegorz Sztolcman PO
- Mirosław Pawlak PSL
- Paweł Suski 2 razy PO
- Maciej Banaszak RP
- Jacek Żalek PO
- Krzysztof Lipiec PiS
- Maria Zuba PiS
- Konstanty Miodowicz PO
- Andrzej Biernat PO
- Damian Raczkowski
- Tomasz Lenz
- Roman Kosecki PO
- Janusz Dzięcioł PO
- Tomasz Makowski RP
- Wojciech Zubowski PiS
- Janusz Palikot RP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE