Co dalej z USTAWĄ REFUNDACYJNĄ? Zmiany po ZAKOŃCZENIU PROTESTU LEKARZY. Protest pieczątkowy TRWA

2012-01-05 14:01

Porozumienie protestujących lekarzy z ministerstwem zdrowia to zwykłe wydają się być zwykłymi mrzonkami. W środę wieczorem padły szumne obietnice, że lekarze zakończą protest pieczątkowy, NFZ odstąpi od karania medyków za źle wypisane recepty, a rząd rozpocznie prace nad nowelizacją ustawy refundacyjnej. Efekt jest taki, że protest trwa nadal, minister zdrowia stanowczo podkreśla, że zmiany będą wprowadzone jak protest się skończy, a OZZL wyklucza zakończenie protestu.

Prezes Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL) Krzysztof Bukiel wydał w czwartek oświadczenie, że protest lekarzy trwa nadal, a komunikat wydany po zakończeniu rozmów w Ministerstwie Zdrowia nie oznacza zaprzestania protestu.

Nie widać końca chaosu na rybku leków, bo minister Bartosz Arłukowicz zapewnił z kolei, że resort zdrowia prześle do rządu projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej jak tylko protest się zakończy.

Sama nowelizacja ustawy refundacyjnej ma przebiegać błyskawicznie. Ma zostać z niej wykreślony punkt, według którego lekarze karani są za błędne wystawianie recept. Do tego czasu szef NFZ nie będzie wszczynał postępowania przeciwko lekarzom, którzy dopuściliby się błędu.

Jakie zmiany w USTAWIE REFUNDACYJNEJ zostaną wprowadzone?


Na drodze rozporządzenia mogą się zmienić zapisy dotyczące karania lekarzy za niewłaściwe wystawianie recept na leki refundowane i wyznaczania wysokości refundacji leków na receptach. Minister zdrowia zapowiedział także, że listy refundacyjne leków będą aktualizowane cyklicznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE