Co łączy Kaczyńskiego z Mieszkiem I?

2009-12-08 13:56

Choć odpowiedź na tytułowe pytanie wydaje się prosta: obaj panowie mają wpisany w CV najwyższy urząd w państwie Polskim, to rzeczywistość bywa czasem bardziej zaskakująca niż najlepsze filmy. Okazuje się, że Lech Kaczyński jest... potomkiem Mieszka I !

To absolutnie nie jest żart, tylko efekt wieloletniej pracy Marka Jerzego Minakowskiego - twórcy największego spisu genealogicznego w Polsce.

Badacz dokładnie przyjrzał się rodzinnym powiązaniom obecnego prezydenta, a wnioskami podzielił się z serwisem tvn24.pl. A mogą one zaskoczyć nie jednego...

Kto znalazł się w drzewie genealogicznym rodziny Kaczyńskich? Otóż sam Mieszko I, Bolesław Chrobry i Bolesław Krzywousty, ale także autor wiekopomnego dzieła "O poprawie Rzeczyspospolitej" - Andrzej Frycz-Modrzewski. Przodkami obecnego prezydenta i jego brata byli również emisariusze królewscy, senatorowie, posłowie Sejmu Wielkiego, kasztelani i starostowie.

Lech Kaczyński może być dumny ze swoich przodków z jeszcze jednego powodu... Minakowskiemu mimo szczerych chęci nie udało się odnaleźć tak znamienitych nazwisk wśród przodków Donalda Tuska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE