Co łączy Kaczyńskiego z Mieszkiem I?

2009-12-08 13:56

Choć odpowiedź na tytułowe pytanie wydaje się prosta: obaj panowie mają wpisany w CV najwyższy urząd w państwie Polskim, to rzeczywistość bywa czasem bardziej zaskakująca niż najlepsze filmy. Okazuje się, że Lech Kaczyński jest... potomkiem Mieszka I !

To absolutnie nie jest żart, tylko efekt wieloletniej pracy Marka Jerzego Minakowskiego - twórcy największego spisu genealogicznego w Polsce.

Badacz dokładnie przyjrzał się rodzinnym powiązaniom obecnego prezydenta, a wnioskami podzielił się z serwisem tvn24.pl. A mogą one zaskoczyć nie jednego...

Kto znalazł się w drzewie genealogicznym rodziny Kaczyńskich? Otóż sam Mieszko I, Bolesław Chrobry i Bolesław Krzywousty, ale także autor wiekopomnego dzieła "O poprawie Rzeczyspospolitej" - Andrzej Frycz-Modrzewski. Przodkami obecnego prezydenta i jego brata byli również emisariusze królewscy, senatorowie, posłowie Sejmu Wielkiego, kasztelani i starostowie.

Lech Kaczyński może być dumny ze swoich przodków z jeszcze jednego powodu... Minakowskiemu mimo szczerych chęci nie udało się odnaleźć tak znamienitych nazwisk wśród przodków Donalda Tuska.

Nasi Partnerzy polecają