Copper Talks 2021 – unikatowa wiedza, wybitni specjaliści, inspiracje na przyszłość. Posłuchaj!

2021-06-01 11:00
Copper Talks 2021 – unikatowa wiedza, wybitni specjaliści, inspiracje na przyszłość. Posłuchaj!
Autor: Materiały Prasowe

KGHM Polska Miedź, globalny metalurgiczny gigant, obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia. Elementem obchodów jubileuszu jest wydarzenie Copper Talks 2021, organizowane wspólnie ze Związkiem Pracodawców Polska Miedź, w którym można uczestniczyć online. Wybitni specjaliści z różnych dziedzin przekazują widzom unikatową, konkretną i aktualną wiedzę. Możemy posłuchać Miłosza Brzezińskiego, trenera rozwoju osobistego, dr. Tomasza Rożka, fizyka, popularyzatora nauki i dziennikarza naukowego Adama Haertle, redaktora serwisu ZaufanaTrzeciaStrona.pl.

Copper Talks 2021 KGHM

Copper Talks 2021 to krótkie wystąpienia wybitnych specjalistów, które mają nas zainspirować i skłonić do dalszych poszukiwań wiedzy i kreatywnych rozwiązań.

Nauka i inspiracja

Dr Tomasz Rożek w prelekcji „Kosmiczne górnictwo, science czy fiction?” odpowie na szereg nurtujących nas pytań m.in. Czy badania kosmiczne przekładają się na coś konkretnego?, Co możemy pozyskiwać w kosmosie? Gdzie pierwsze kosmiczne kopalnie mogłyby zaistnieć, co można wydobywać i czy to się w ogóle opłaca?

Miłosz Brzeziński to psycholog i trener rozwoju osobistego. W swoim niezwykle inspirującym wystąpieniu „Aranżowanie zaangażowania” opowie, jak wyzwolić zaangażowanie do działania w swoich współpracownikach i w sobie samym.

Adam Haertle w wykładzie „Dlaczego III wojny światowej nie będzie, czyli jak internet zmienił świat” skupi się na tym, jak internet jest wykorzystywany przez wiele krajów do działań, które kiedyś mogły zostać uznane za wypowiedzenie wojny, jaki ma to wpływ na nasze życie i jak lepiej przygotować się do reagowania na takie zagrożenia.

Wydarzenie otworzy Paweł Ernst, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź, a poprowadzi Piotr Chęciński Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM. Związek Pracodawców Polska Miedź również obchodzi w tym roku swój jubileusz 25-lecia.

Może powstać pytanie, jak Copper Talks 2021 łączy się z jubileuszem KGHM? Odpowiedź jest prosta: choć dla miedziowego giganta niezmiernie ważna jest tradycja, to Spółka patrzy przede wszystkim w przyszłość. Chce się z nami podzielić tym, co najlepsze, nie tylko miedzią, srebrem czy innymi wydobywanymi przez siebie metalami, ale także aktualną, konkretną i unikalną wiedzą. Poza tym w centrum zainteresowania – zarówno miedziowego giganta, jak i Związku Pracodawców Polska Miedź, który KGHM założył w 1996 r. – jest człowiek, jako kluczowy i najważniejszy kapitał.

Przyszłość należy do miedzi

KGHM związany jest szczególnie z Dolnym Śląskiem, ale to jeden z liderów całej polskiej gospodarki, a także wizjoner, który wyznacza nowe trendy w branżach górniczej i metalurgicznej na świecie. KGHM swoją potęgę zawdzięcza przede wszystkim miedzi. Spółka ogromną wagę przywiązuje do innowacji - stale poszukuje technologii, które pomogą jej na lepsze wykorzystanie złóż, większy odzysk miedzi i metali jej towarzyszących przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Inwestuje w to z roku na rok coraz więcej.

KGHM zatrudnia dziś w Polsce blisko 20 tys. osób. Strategia Spółki wyznacza jej kierunki rozwoju, tzw. cztery E, czyli elastyczność, efektywność, ekologię, e-przemysł. KGHM kładzie ogromny nacisk na poprawę swojej efektywności energetycznej i do 2030 r. planuje pokrywać 50 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną z własnych źródeł, w tym z odnawialnych źródeł energii (OZE). Pierwsza elektrownia fotowoltaiczna w technologii 4.0 już działa przy zakładach KGHM ZANAM w Legnicy.

Miedź jest surowcem o znaczeniu strategicznym. To podstawa energetycznej innowacji, zwłaszcza tzw. „zielonej energii”, która dziś odpowiada za aż ¼ światowej energetyki! Według szacunków, technologie które pozwolą na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej będą wymagać o 75 proc. więcej miedzi. To wielka szansa dla polskiego giganta KGHM.

Nie tylko miedziowa spółka, ale i cała Polska gospodarka patrzy w przyszłość po pandemicznym zastoju. Nowy Polski Ład, program niedawno ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego ma wspomóc rozwój gospodarki - przewiduje działania i inwestycje w wiele obszarów, m.in. zdrowie, rodzinę czy energetykę.

My też przygotujmy się więc do wyścigu w biznesie czy o lepszą pracę, a jako inspirację potraktujmy prelekcje w Copper Talks 2021.

Materiał Partnerski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze